Euro
10.4412
0.71%
Dolar
8.7685
0.36%
Altın
501.83
1.24%
Borsa
1.391
-0.03%
Bitcoin
286.160
-4.46%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C
  Başbakan Erdoğan Yahudiler'e garanti verdi

  Başbakan Erdoğan Yahudiler'e garanti verdi

  "Benim liderliğimde Türkiye'deki Yahudi topluluğu güvence altındadır."
  • 22.06.2012 - 00:56

  Başbakan Erdoğan Yahudiler e garanti verdi #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler'in düzenlediği Rio 20 Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi'nde yaptığı konuşmalar ve liderlerle ikili temaslarının yanısıra Rio Centro'daki zirve alanında karşılaştığı insanlarla da fotoğraf çektirdi. Erdoğan, burada karşılaştığı iki Musevi kökenli Amerikan vatandaşıyla da kısa bir sohbet etti.

  ONLARI KARDEŞ OLARAK GÖRÜYORUZ

  Erdoğan, kendisine yaklaşarak, ''Ülkenizde yaşayan bizim insanlarımızı iyi koruyun'' diyen Yahudilere, ''Benim liderliğimde Türkiye'deki Yahudi topluluğu güvence altındadır, korumam altındadır. Biz onları kardeşimiz olarak görüyoruz'' dedi.

  Başbakan Erdoğan Yahudiler e garanti verdi #2

  İSRAİL DE FİLİSTİNLİLER'E İYİ DAVRANMALI

  İsrail'in de Filistinliler'e iyi davranması gerektiğini belirten Erdoğan, ''Ortadoğu'daki sorunları çözmek için bir yol bulmalıyız. İsrailliler, Filistinlilere daha iyi davranmalı'' diye konuştu.

  BİZİM SORUNUMUZ İSRAİL HALKIYLA DEĞİL

  İsrail halkı ve Yahudiler hakkında ne düşünüyorsunuz diye soran Musevilere Başbakan Erdoğan; ''Bizim İsrail halkıyla hiçbir sorunumuz yok. Sorunumuz İsrail Hükümeti'nin saldırgan tavırlarına karşıdır'' cevabı verdi.

  Başbakan Erdoğan'la fotoğraf çektirip tokalaşarak ayrılan kişilerin ABD'deki bir Yahudi kongresinin üyesi oldukları öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir