Dolar
6.8653
0.0597%
Euro
7.7823
0.2731%
Altın
1803.66
0.2824%
Borsa
114808.56
0%
G. Altın
398.205
0.3138%
Bitcoin
63710.05
0.1034%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Başbakan Erdoğan'ın Rize konuşması

  Başbakan Erdoğan, Rize'de katıldığı toplu açılış törenindeki konuşmasında Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin Diyarbakır'daki bayrak provokasyonu sonrası yaptığı açıklamaları eleştirdi.
  • 13.06.2014 - 14:58
  Başbakan Erdoğan'ın Rize konuşması

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan; Musul'daki Türk Konsolosluğu'nun basılması ve personelin rehin alınmasının ardından ilk kez konuştu. Kendisinin, TSK ve Dışişleri'nin yakından takip ettiğini ve Bağdat'la sürekli iletişim halinde olduklarını söyledi. "Geç olsun, hayırlı olsun, sabırla diplomatik şekilde halledeceğiz." dedi.

  DİYELİM Kİ VURDUN NE OLACAK

  Ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Türk Bayrağı'nı indireni alnının çatalından vuracaksın. Diyelim ki vurdun ne olacak?" çıkışına sert tepki gösteren Başbakan, "diyelim ki vurdun ne olacak" dedi. Bahçeli'nin problemi büyütmek için uğraştığını ama aklı selim bir şekilde çalışacaklarını söyledi.

  Erdoğan: Bahçeli diyelim ki vurdun ne olacak İZLE

  BU MİLLET SENİN YÜZÜNE TÜKÜRÜR

  Bayrak provokasyonu sonrası yapılan açıklamalar için eleştirilerde bulunan Erdoğan'ın hedefinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da vardı. Başbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu için, "Bu adam, utanmadan sıkılmadan "Bayrağı Erdoğan indirdi" diyor.. Bu millet senin yüzüne tükürür. Sen bunu Erdoğan'a nasıl söylersin. Sen Hakkari'ye PKK'nın gölgesinde giren adamsın. Hakkari'de Türk Bayrağı sallayamadın. Aynaya bak kendine çeki düzen ver, kime neyi söylediğini bil." ifadelerini kullandı.

  Erdoğan: Bu millet senin yüzüne tükürür İZLE  

  Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;

  EN ÇOK OY VEREN İL RİZE 

  "Rize, 30 Mart yerel seçimlerinde yüzde 68 oy oranıyla 81 il içinde en çok oy veren il oldu. Rize'yi yine özledik. Baktık açılışa hazır eser ve hizmetler tamam kalktık geldik.

  BAŞBAKAN MUSUL KRİZİ İÇİN İLK KEZ KONUŞTU

  Irak'ın Musul kentine IŞİD tarafından saldırı düzenlendi. Musul'un önemli bir bölümü örgüt tarafından işgal edildi. Bizim Başkosolosluğumuz var, IŞİD işgal etti. Personelimizi alarak şehrin başka bir yere götürdü. 49 personelimiz ve bazı aile fertleri bulunuyor. Şoförlerimiz ve fabrikalarda çalışan Türk vatandaşlarımız var. Şahsım, TSK ve Dışişleri tarafından takip ediyoruz. Bu personelimizin geri dönmelerini için her imkanı seferber etmiş durumdayız. Bağdat'taki büyükelçimiz konuyu yakından takip ediyor.

  SOĞUKKANLILIKLA GEREKLİ ADIMLARI ATIYORUZ

  Uluslararası hukuk altyapısını oluşturuyoruz. Musul'un bir ilçesinde rehin alınan 31 vatandaşımız için de geniş bir takipteyiz. Geri dönmeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz. İnşallah temenni ederim ki hayırlı bir neticiyi buradan alacağız. Türkiye büyük bir ülkedir. Bu ülkeye yakışır bir şekilde soğukkanlılığıyla gerekli adımları atacaktır.

  MUHALEFET PARTİLERİ GİBİ DAVRANAMAYIZ

  Biz muhalefet partileri gibi davranamayız. Çünkü onların bizim gibi yük küfesi yok. Sen katillerle el tutuyorsun, biz katillerin karşısında duruyoruz. Bahçeli çıkıyor diyor ki asker müdahale etmeli.. Bahçeli senin dünyadan haberin yok galba.. Orada yüze yakın vatandaşım bunların elinde.. Onların başına birşey geldiği zaman bunu neyle izah edeceğiz. Geç olsun, hayırlı olsun, sabırla diplomatik şekilde halledeceğiz.

  DİYELİM Kİ VURDUN NE OLACAK

  Bahçeli'ye sorarsan Türk Bayrağı'nı indireni alnının çatalından vuracaksın. Diyelim ki vurdun ne olacak? Bunların derdi problem çözmek değil, problemi büyütmek. Aklı selimle hareket etmek suretiyle bu işi bitireceğiz.

  MUHALEFET ARTIK DENGEYİ TAMAMEN YİTİRDİ

  Ama bunların derdi problem çözmek değil, problemi büyütmek.. Muhalefet artık dengeyi tamamen yitirdi. Dünyanın neresinde birşey olsa iktidarımızı sorumlu tutuyorlar. 

  BU MİLLET SENİN YÜZÜNE TÜKÜRÜR

  Kılıçdaroğlu denilen bu adam, utanmadan sıkılmadan "Bayrağı Erdoğan indirdi" diyor.. Bu millet senin yüzüne tükürür. Sen bunu Erdoğan'a nasıl söylersin. Sen Hakkari'ye PKK'nın gölgesinde giren adamsın. Hakkari'de Türk Bayrağı sallayamadın. Aynaya bak kendine çeki düzen ver, kime neyi söylediğini bil."

   

  Görüş Bildir