Başbakan Erdoğan'ın Silivri miting konuşması

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Silivri'de bulunan Recep Tayyip Erdoğan, burada partililere seslendi.

Başbakan Erdoğan'ın Silivri miting konuşması

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

AK Parti'nin 3 saate böyle bir organizasyonu yapması takdire şayandır. İşte bu kadro Türkiye'yi yönetir.

Bu tabloyu gören CHP'lilerin rahatsız olduğunu gördüm. 30 Mart akşamı sandıkta bunlar öyle bir demokrasi dersi verin ki bellerini doğrultamasınlar.

"SON 11 GÜN KALDI"

11 gün kaldı. 11 gün kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Çıkmışlar şunu söylüyorlar: AK Parti iktidarı yolsuzluk iktidarıdır. Montajlar, dublajlar bunlarda ne ararsanız var. Bunlarda yalan va fitne var, fesat var, takiyye var. Aileleri böldüler, milleti parçaladılar. Ama bu oyun 30 Mart'ta bozuluyor.

Pensilvanya'ya haber gönderdim, 'Çık gel' dedim, gelmedi aileleri böldü. Bu milleti seviyorsan gel. Ancak o inanç değerlerimizle oynuyor.

Türkiye Cumhuriyeti'nin IMF'ye borcu yok. İktidarı kimden aldık. MHP'den, DSP'den aldık. Onlar borçlandılar biz ödedik. Şimdi IMF'ye borç vereceğiz. Enflasyon yüzde 30'du, şimdi yüzde 8. Aradaki fark senin cebinde kalıyor.

"BU MU YOLSUZLUK KILIÇDAROĞLU"

CHP birinci köprü yapıldı karşı çıktı. İkincisi yapıldı yine karşı çıktı. Şimdi adayları 'Üçüncüsünü yaptırmayacağız' diyor. Geçenlerde iki gün İstanbul'da yoğun sis vardı. 600 bin kişi Marmaray'ı kullandı. Bu mu yolsuzluk Kılıçdaroğlu? Senin dikili ağacın yok, biz seni SSK'dan tanırız.

SANDIKLARA SAHİP ÇIKIN

30 Mart çok önemli. Silivri'ye hizmet CHP döneminde geldi mi? Ne varsa önceki dönemde var. Silivri'nin imara ihtiyacı var. Silivri'ye bu yakışır.

Benim sizden bir isteğim var. Sandıklarda kuş uçurtmayacaksınız. Tutanakları almadan sandıklardan ayrılmayacağız. Biz inşallah medyadan ya da ajanslardan neticeler gelemden kendi elemanlarımızdan alacağız. 1994'te İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni kazandığımız gece gibi. Daima hizmet daima millet...Büyük medeniyet yolunda insan demokrasi ve şehir. 3 başlıkla yürüyeceğiz.