Petrol
81.38
-2.78%
Euro
19.4459
0.20%
Dolar
18.6296
-0.02%
Altın
1.053
0.12%
Borsa
4877
0.00%
Bitcoin
309.260
-1.83%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  Başbakan Yıldırım Şanlıurfa'da

  Müfredat değişikliğiyle ilgili konuşan Başbakan Binali Yıldırım, dedikodulara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.
  • AA
  • 18.09.2017 - 11:33
  Başbakan Yıldırım Şanlıurfa'da

  Başbakan Binali Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Hacı Abdurrahman Özdemir Ortaokulu'nda düzenlenen 2017-2018 eğitim öğretim yılı açılış törenine katıldı.

  DEDİKODULARA İTİBAR ETMEYİN

  Burada önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım, müfredat tartışmalarına da değindi.

  Yıldırım, "Yeni müfredatın kapağını açmadan dedikodu yapanlara itibar etmeyin." diye konuştu.

  Başbakan: Dedikodulara itibar etmeyin VİDEO

  Başbakan Yıldırım Şanlıurfa da #1

  Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları;

  "Değişimi okumak, değişime göre kendimizi de gözden geçirmek zorundayız. Bir yandan okulların, dersliklerin fiziki ihtiyaçlarını gidermek, diğer yandan da eğitimin içeriğini geliştirmek mecburiyetindeyiz. 1 yıldır MEB çalıştı. Bütün uzmanlarla, velilerle görüştü. Uzmanlar aylarca çalıştı. Arkasından müfredat son şeklini aldı. Hayatın ihtiyaçlarına cevap veren bilgilerle yeniden oluşturuldu. Uluslararası eğitim standartları esas alınarak yapıldı. Yeni müfredatta yabancı dil eğitimi de yeniden ele alındı. Yıllarca gramer kurallarını öğrenen ancak bir türlü yabancı dili öğretemeyen bir sistem vardı. Artık bu sistem terk ediliyor. Doğrudan pratikten yola çıkılarak, dil öğretme başarısı gösteren ülkelerin uyguladığı yöntem hayata geçiriliyor.

  "BAZILARI DİYOR Kİ.."

  Bazıları diyor ki, "Müfredatı niye değiştiriyorsunuz?". Tabii ki değiştireceğiz. Siz gençlerin ihtiyaçları değişim gerektiriyor da onun için değiştiriyoruz. Bu yeniden yazılmış müfredatla işe başlayacaksınız. Hayırlı olsun.

  Başbakan Yıldırım Şanlıurfa da #2

  "VELİLERDEN BENİM İSTİRHAMIM..."

  Velilerden benim istirhamım yeni müfredatın kapağını bile açıp okumamış ama şu da yokmuş bu da yokmuş gibi dedikodu edenlere itibar etmeyin. Bizi bir ve beraber yapan değerlerimizin ne olduğunu biliyoruz ve bunlar da öğretilmeye devam edilecek.

  Okullar özgür düşünmenin, sorgulamanın, eleştiri kültürünün de öğrenildiği mekanlardır. Tarihimizi, kültürümüzü, inanç değerlerimizi en güzel şekilde, en doğru şekilde kazandırmanın yolunu bu müfredatta göreceksiniz.

  "EN ÖNEMLİ REFORMLARDAN BİRİ..."

  Hükümet olarak, ülkemizin eğitim konusundaki eksikliklerine daha da iyi seviyeye ulaşması için gereken her türlü tedbiri alıyoruz. Okul açıldığında bizim kitaplarımız yoktu. En önemli reformlardan biri de 12 yıllık eğitimdir. Bunun ilk 8 yılı ilkokul-ortaokul, sonraki 4 yılı da lise eğitimi. Ondan sonra üniversite var."


  Görüş Bildir