Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.990
3.41%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C
  Başbakan Yıldırım'dan Trump'a tebrik telefonu

  Başbakan Yıldırım'dan Trump'a tebrik telefonu

  Donald Trump, Başbakan Yıldırım ile yaptığı görüşmede "Türkiye'ye özel önem atfediyorum. İlişkilerin geliştirilmesi önceliğimiz." dedi.
  • 11.11.2016 - 17:50

  Başbakan Yıldırım, ABD'deki başkanlık seçimlerini kazanmasından dolayı tebriklerini ilettiği Trump'a, seçim sonuçlarının ABD halkı için hayırlı olması temennisinde bulundu.

  Karşılıklı saygı, ortak menfaat ve değerlere dayanan Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin bugün güçlü, dayanıklı ve her zamankinden önemli olduğunu vurgulayan Yıldırım, görüşmede, önümüzdeki dönemde işbirliğini daha da ileri bir seviyeye taşımak için ortak gayretlerin devam edeceğini belirtti.

  Başbakan Yıldırım'dan Trump'a tebrik telefonu VİDEO

  İKİ ÜLKE ARASINDAKİ DİYALOG..

  Başbakan Yıldırım'a teşekkür eden Trump da Türkiye'ye özel önem atfettiğini, Türkiye-ABD ilişkilerinin ve iki ülke arasındaki diyaloğun önümüzdeki dönemde daha da geliştirilmesini öncelikli gördüğünü kaydetti.

  Görüşmede ayrıca, bölgesel ve uluslararası konularda eş güdümün güçlendirilmesi ve bu çerçevede karşılıklı üst düzey temasların devamı yönündeki ortak iradenin teyid edildiği vurgulandı.

  DONALD TRUMP: TÜRKİYE'YE ÖZEL ÖNEM ATFEDİYORUM

  Görüşmede Donald Trump'ın, "Türkiye'ye özel önem atfediyorum. İlişkilerin geliştirilmesi önceliğimiz." dediği bildirildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir