Euro
9.9864
0.07%
Dolar
8.403
-0.02%
Altın
489.41
0.07%
Borsa
1.409
0.65%
Bitcoin
322.058
-2.10%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Başbakan Yıldırım'dan peşmerge ziyareti

  Başbakan Binali Yıldırım, IKBY Başkanı Mesut Barzani ile Irak'ın Erbil kentindeki Zerdek Dağı'nda, peşmerge cephesini ziyaret etti.
  • Haber Merkezi
  • 08.01.2017 - 15:32
  Başbakan Yıldırım'dan peşmerge ziyareti

  Başbakan Binali Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani ile Erbil'deki Zerdık Dağı'nda, DEAŞ ile mücadele eden Peşmerge güçlerinin bulunduğu cepheye gitti.

  Başbakan Yıldırım dan peşmerge ziyareti #1

  MUSUL OPERASYONU BURADAN YÖNETİLİYOR

  Yıldırım, Erbil-Musul cephe hattında bulunan ve Musul'u terör örgütü DEAŞ'tan kurtarma operasyonunun yönetildiği harekat merkezi niteliğindeki Zerdık Dağı'na karayoluyla geldi.

  Başbakan Yıldırım dan peşmerge ziyareti #2

  Başbakan Yıldırım'a, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Türkiye-Irak Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Galip Ensarioğlu, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ile diğer yetkililer eşlik etti.

  Başbakan Binali Yıldırım'dan peşmerge ziyareti VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir