Euro
10.1631
0.48%
Dolar
8.6642
0.14%
Altın
491.56
-0.08%
Borsa
1.407
0%
Bitcoin
381.594
4.66%
14ºC
İstanbul
Bulutlu 14 C
  Başbakan’dan asker kaçaklarını sevindirecek talimat

  Başbakan’dan asker kaçaklarını sevindirecek talimat

  Sevilay Yükselir, Erdoğan’ın asker kaçaklarına yönelik yeni bir çalışma için talimat verdiğini duyurdu.
  • 23.11.2013 - 15:58

  Başbakan’dan asker kaçaklarını sevindirecek talimat #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde canlı yayına katılmıştı. Erdoğan’a soru yönelten gazetecilerden biri olan Sevilay Yükselir, canlı yayın sonrası Erdoğan’la aralarında geçen bir diyaloğu aktararak bedelli askerliğin çıkabileceğinin sinyalini verdi.

  'ERDOĞAN TALİMAT VERDİ'

  Sabah yazarı Sevilay Yükselir, Erdoğan’la program sonrası aralarında geçen sohbeti köşe yazısına taşıdı;

  'ATV’deki programda da dile getirdim. 600 bin kişi polis tarafından aranıyor. Bu kişilerden binlerce mektup ve mail alıyorum. Başbakan’a da programda söyledim. “Bir önerin var mı?” dedi. Programdan sonra da ayak üstü konuştuk. Bana “Çok bastırdın askerlik için” dedi. Ben de gelen mektup ve mailleri özel kalem müdürüne iletebileceğimi söyledim. Kendisine yanındaki yardımcılarına dönerek “Milli Savunma Bakanı ile görüşün ve bir çalışma başlatın” dedi. Bence bedelli askerlik çıkmalı. Eğer bu kadar insan hala polisten kaçıyorsa ortada büyük bir sorun var demektir.'

  BAKAYALAR GBT'YE GİRDİ

  Öte yandan, yoklama kaçağı ve bakayaların kimlik bilgileri UYAP, GBT ve GİYKİMBİL sistemlerine girildi. Sayıları 600 bini bulan yoklama kaçağı ve bakayanın askere alınması için düğmeye basılmış, polis de kimlik sorgulaması sırasında tespit ettiği asker kaçaklarını en yakın şubeye teslim etmeye başlamıştı. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir