Petrol
111.53
0.76%
Euro
17.4691
1.00%
Dolar
16.3376
1.63%
Altın
976.12
1.02%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
487.422
2.05%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Başbakan'ın korumayı ittiği anlar

  Başbakan'ın korumayı ittiği anlar

  Başbakan Erdoğan, dün Soma'da protesto edildi. Gerginliğin arttığı o anlarda Başbakan'ın bir korumayı ittiği görüldü.
  • 15.05.2014 - 12:41

  Başbakan ın korumayı ittiği anlar #1

  İnternette yayınlanan videoda protesto sırasında çıkan arbedeyle korumaların Başbakan'ı bir markete yönlendirdiği görülüyor. Başbakan ise oraya girmiyor, kapıda bir korumayı iterek geri dönüyor.

  Başbakan'ın market içinde itiş kakış anları İZLE

  OLAYI HERKES FARKLI ANLATIYOR

  Başbakan Erdoğan ile ilgili internete düşen bu videonun ardından sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde çeşitli iddialar ortaya atıldı. Kimi Erdoğan'ın 16 yaşında bir madenci kızını tokatladığını söylerken MHP'li bir vekil ise gösterici sanılan maden işçisinin yumruklandığını ileri sürdü. 

  Özellikle Soma üzerinden hükümete karşı yıpratma kampanyası başlatan siteler, olayı kim olduğu belirsiz tanıklar üzerinden şu cümlelerle haber yaptı; 

  "16 YAŞINDA BİR MADENCİ KIZINI YUMRUKLADI"

  "Soma’daki işçi katliamının ardından dün ilçeye gelen Başbakan Tayyip Erdoğan’a yoğun bir tepki gösterilmişti. Bugün konuştuğumuz iki Somalı esnaf kadın, tanık oldukları bir olayı hâlâ etkisinden kurtulmadan anlattılar. İki kadın, Başbakan Erdoğan’ın halkın tepkisi sonrası girdiği bir markette, kendisine “Babamın katilinin burada ne işi var” diyen 15-16 yaşındaki bir kız çocuğunu yumrukladığına tanık olduklarını söylediler."

  MHP'Lİ VEKİL: "MADEN İŞÇİSİNİ YUMRUKLADI"

  MHP milletvekili Lütfü Türkkan'dan ise başka bir iddia geldi. Türkkan, twitter hesabından bizzat olayı yaşayan vatandaşı bulup konuştuğunu ileri sürüp şu tweet'leri paylaştı;  

  Başbakan ın korumayı ittiği anlar #2

   

   

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir