Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
410.104
-2.31%
19ºC
İstanbul
Bulutlu 19 C

  Batman otogarında öldürülen gencin babası konuştu

  Kan davası nedeniyle husumetli oldukları aile ile aralarında barışı sağlamak adına 100 bin TL'ye anlaştıklarını dile getiren baba Nuri Yüksekbağ, "Barışı beklemediler" dedi.
  • DHA
  • 03.09.2019 - 18:03
  • Güncelleme : 03.09.2019 - 18:03
  Batman otogarında öldürülen gencin babası konuştu

  Batman otogarında 28 Ağustos günü, iki kan davalısı tarafından bıçaklanarak öldürülen Suat Yüksekbağ'ın Siirt'in Baykan ilçesinde yaşayan babası Nuri Yüksekbağ, olayı vahşet olarak tanımladı.

  HUSUMETİ SONLANDIRMAK İÇİN 100 BİN TL  ÖDEYECEKLERDİ

  6 çocuğundan Suat'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Nuri Yüksekbağ, kan davalı oldukları aileyle geçen yıl aralarında husumet oluştuğunu söyledi. Ailenin aradaki husumeti sonlandırmak için 100 bin lira para talebinde bulunduğunu anlatan Yüksekbağ, 50 bin liraya ödediklerini, kalan 50 bin lirayı da ödemek için mevsimlik işçi olarak ailece Kütahya'ya çalışmaya gittiklerini belirtti.

  Batman otogarında öldürülen gencin babası konuştu #1

  "BARIŞI BEKLEMEDİLER"

  Oğlu Suat’ın Kütahya'ya yanlarına gelmek için otogara gittiğini aktaran Yüksekbağ, “Oğlum Suat, henüz yeni askerden gelmişti. Kendisi bana yardım etmek için Kütahya’ya gelmek istedi. Ben de gelebilirsin dedim. Gelirken başımıza bu olay geldi. Daha önce bu aileye 50 bin lira verdik. Kendilerine 50 bin lira daha verecektim ve onun için çalışıyordum. Ancak barışı beklemediler ve oğlumu tüm dünyanın gözü önünde vahşice öldürdüler.

  Defalarca bıçakladı, başında ölmesini bekledi İZLE

  Bunlar insan değil, çalışıp ödeyeceğimi kendilerine defalarca söyledim. Şayet herhangi bir arsam olsa satar verirdim onlara, ancak yoktu, mecbur çalışmak zorunda kaldım ve paranın 25 bin lirasını toplamıştım bile, beklemediler." dedi.

  Batman otogarında öldürülen gencin babası konuştu #2

  BABA, POLİSLERDEN ŞİKAYETÇİ

  Açığa alınan polislerden şikayetçi olduğunu söyleyen baba, "Benim ve ailemin psikolojisi bozuldu. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın. Bu bir vahşettir. Oğlum yerde 45 dakika kalıyor ve kendisine hiçbir yardım yapılmıyor. Oğlumu hareket halinde olan otobüsten indiriyorlar ilk olarak, 2 bıçak vuruyorlar sonra otogara kadar sürüklüyorlar ve otogarda halen bıçaklamaya devam ediyorlar. Hiç kimse müdahale etmiyor, bu nasıl bir iştir." diye konuştu.

  Batman otogarında öldürülen gencin babası konuştu #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir