BDP'den Fatma Şahin'e: Meclis babasının çiftliği değil

BDP'den Fatma Şahin'e: Meclis babasının çiftliği değil

BDP Grup Başkan Vekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin 'in BDP 'liler için söylediği, "Ya terörle aralarına mesafeyi koyacaklar ya da millet meclisinde o kürsüde oturmayacaklar" sözlerine twitter zerinden tepki göstererek, "Meclis babasının çiftliği değil" dedi.

İdris Baluken, Gaziantep 'te 9 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıdan sonra BDP 'yi sert bir dille eleştiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin 'e yanıt verdi. Baluken twitter mesajında şunları yazdı:

"MECLİS BABASININ ÇİFTLİĞİ DEĞİL"

"AKP'nin ağzı bozuk bakanlarına her gün yenisi ekleniyor. Fatma Şahin'in bahsettiği Meclis , babasının çiftliği değil. BDP de Meclis şantajı ile diz çökecek değil. Meclis'te kimin oturup oturmayacağı kararını AKP 'nin ırkçı bakanları değil, Meclis'ten çözüm bekleyen halklarımız verir.

BDP, Meclis'te halklarımız arasında kalmış tek kardeşlik köprüsüdür. Ya bu köprüye tarihi bir miras olarak yaklaşılır ya da kardeşlik köprüsünü havaya uçuracak insanlık suçu işlenir. Tarih insanlık suçu işleyenlerin yargılanma arenasıdır."

HASİP KAPLAN: GAZİANTEP'TE HEPİMİZ ÖLDÜK

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan da twitter üzerinden yaptığı açıklamada, 9 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırı ile ilgili olarak, "Gaziantep'te hepimiz öldük, ama hepimizin olacağı ortam yok edildi. Meclis'te ve cenazede bir araya gelemeyen siyaset kurumu yine çaresizdi" dedi.

BAHÇELİ'Yİ DE ELEŞTİRDİ

Hasip Kaplan, sınır ötesi operasyon yapılması ve Kandil 'e bayrak dikilmesini isteyen MHP lideri Devlet Bahçeli 'yi de eleştirerek, "Kerkük'e pasaportla gidemeyenler, bayrak dikmek istiyor. Üç yol var; Zagros, Botan ve havadan. Önden buyursunlar. Meclis dışı arayışlar maceradır" diye yazdı.

FATMA ŞAHİN NE DEMİŞTİ?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin , terörle aralarına mesafe koymayanların parlamentoda temsil edilmemesi gerektiğini belirterek, "Artık ben buna yürekten inanıyorum. Ya mesafeyi koyacaklar, ya da millet meclisinde o kürsüde oturmayacaklar. Herkesin canı yanıyorken, ana yüreğiyle teröristi kucakladıklarını söylüyorlarsa, işte analar. Canımız yanıyor. Teröristi gidip kucaklayanları lanetliyorum ve esefle kınıyorum. O yüzden parlamentoya girdiklerinde, bu mesafeyi koymadıkları zaman da gerekenin yapılması gerektiğine inanıyorum." demişti.