Dolar
7.8641
-0.0228%
Euro
9.3053
0.0591%
Altın
1910.69
0.2365%
Borsa
1210.41
0.4181%
G. Altın
483.216
0.2017%
Bitcoin
94128.91
0.2426%
17ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 17 C
  BDP'den Hüseyin Aygün açıklaması

  BDP'den Hüseyin Aygün açıklaması

  BDP: Olay kabul edilemez, derhal serbest bırakılmasını bekliyoruz.
  • 13.08.2012 - 10:33

  BDP den Hüseyin Aygün açıklaması #1

  CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Tunceli Ovacık Karayolu'nun 35'inci kilometresinde 2 PKK'lı tarafından kaçırıldı. Tunceli Valiliği'nde kriz masası oluşturulurken, vekili kurtarmak için hava destekli operasyon başlatıldı.

  İLK AÇIKLAMA SAKIK'TAN: ÜZGÜNÜZ

  Olay sonrası BDP'den ilk tepki Muş Milletvekili Sırrı Sakık'tan geldi. Sakık, "Üzgünüz olup bitenlerden. Hüseyin Aygün 'le hayata aynı pencereden bakmıyoruz ama üzgünüz. Umuyoruz ve diliyoruz ki, bir an önce özgürlüğüne kavuşsun..." dedi.

  BDP: DERHAL SERBEST BIRAKILMALI

  Ardından  bugün BDP'den bir açıklama geldi. Aygün'ün kaçırılmasının kabul edilemez olduğunu söyleyen BDP,  "Hüseyin Aygün'ün derhal serbest bırakılmasını bekliyoruz." diyerek CHP'ye de geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

  KIŞANAK VE DEMİRTAŞ İMZALI ORTAK AÇIKLAMA

  BDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Gültan Kışanak'ın imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Hüseyin Aygün'ün ''silahlı bir grup'' tarafından zorla alıkonulmasını üzüntüyle öğrendikleri belirtildi. Parti olarak Aygün'ün serbest kalması ve sağ salim geri dönebilmesi için ellerinden gelen insani desteği sunmaya hazır olduklarını bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  ALIKONAN ASKER POLİS KAYMAKAM..

  ''Her şeyden önce böylesi bir eylemi kabul edilemez buluyor, tasvip etmediğimizi belirtiyoruz. Sayın Aygün'ün zaman geçirilmeksizin derhal serbest bırakılmasını bekliyoruz. Yaşanan olaydan dolayı Sayın Aygün'ün ailesi başta olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Meclis'teki milletvekillerinin tamamının dahi alıkonulmasının insani açıdan hükümetin umurunda olmadığının farkındayız. Nitekim dünden bu yana hükümet partisinden yapılan açıklamaları ibretle izlemekteyiz. Alıkonulan kaymakam, asker, polis için umursamaz, gayrı ciddi, gayri insani tutum takınan hükümetin Sayın Aygün için de aynı ciddiyetsizlikle hareket edeceğinden kuşkumuz yoktur. En nihayetinde hükümetin siyasi açıdan yıpranmaması her şeyden ve herkesten daha önemli ve değerlidir.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir