Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
713.930
2.20%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Bekir Bozağ ve Fikri Işık'tan Ankara saldırısı açıklaması

  Bekir Bozdağ ve Fikri Işık, Ankara saldırısı hakkında yaptıkları açıklamada çok önemli delillere ulaşıldığını ifade etti.
  • Haber Merkezi
  • 19.02.2016 - 10:35
  Bekir Bozağ ve Fikri Işık'tan Ankara saldırısı açıklaması

  Bekir Bozağ ve Fikri Işık tan Ankara saldırısı açıklaması #1

  Adalet Bakanı Bozdağ ile Bilim, Sanati ve Teknoloji Bakanı Işık, Ankara saldırısı ile ilgili olarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara saldırısı ile ilgili olarak, "Çok önemli delillere ulaşıldığını biliyoruz" dedi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da, PKK ve PYD'nin terör örgütü olduğu vurgusunu yaparak, "Müttefiklerimizin bu yanlıştan dönmesini temenni ediyoruz" dedi.

  LAFTA DEĞİL İCRAATTA DA YANIMIZDA OLMALILAR

  Bozdağ yaptığı açıklamada saldırıyla hakkında önemli bilgilere ulaşıldığını vurgulayarak, "Türkiye bir terör saldırısıyla bir kez daha karşı karşıya kalmıştır. PKK acımasız bir terör rögütüdür. PYD de PKK'nın uzantısı bir terör örgütdür. Bu son saldırı da bunu bir kez daha ortaya koymuştur. Terörü kim yaparsa yapsın ona karşı birlikte olmak gerektiğini ifade ediyoruz. Türkiye'nin dostları da PKK ve PYD terör örgütlerine karşı bizim yanımızda durmalılar. Lafta değil, icraatta da yanımızda bulunmalılar" dedi.

  IŞIK: MÜTTEFİKLERİMİZ YANLIŞTAN DÖNMELİ

  Işık da yaptığı açıklamada, terörün iki hedefi olduğuna işaret ederek, "Terörün iki hedefi oluyor. Biri içeride korku yaratarak hedeflerine ulaşmaktır. Allah'a şükür Türkiye'de bu olmadı. Bu son terör olayı bu amaca hizmet etmedi, aksine milletimizin birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu. İkincisi dış hedeftir. Bölgede etkisizleştirilmesi, Türkiye'nin müdahil olmasını engellemeye yöneliktir. Bu Türkiye'nin kabul edebileceği bir olay değildir. Bölgede olan olaylar Türkiye'yi etkileyecektir. Biz her türlü tedbiri almak zorundayız ve alıyoruz. PYD ve YPG'yi terör örgütü olarak görmeyenler bu tavrını değiştirmelerini bekliyoruz. Terör kimseye fayda getirmemiştir, terörle sonuç alınmamıştır. Müttefiklerimizin bu yanlıştan dönmesini temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir