Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
149.481
-1.23%
10ºC
İstanbul
Güneşli 10 C

  Bekir Bozdağ'dan sekreterya açıklaması

  Bekir Bozdağ, Öcalan'a sekreterya verilmesi yönündeki kamuoyunda yaşanan tartışmalarla ilgili olarak, kimseye ayrıcalık tanınmayacağını söyledi.
  • 25.10.2014 - 15:25
  Bekir Bozdağ'dan sekreterya açıklaması

  Bekir Bozdağ dan sekreterya açıklaması #1

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çorlu ilçesinde yapılacak yeni adliye sarayının temel atma törenine katılmak için Tekirdağ'a geldi.

  Valiliği ziyaret eden Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, Çorlu'da yeni adliye sarayının temelini attıklarını, adliye hizmetlerini aynı çatı altında sürdürecek modern bir adliye sarayını da Tekirdağ'a kazandıracaklarını söyledi.

  "CEZAEVİNDE KİMLERİN DAİMİ KALACAĞI BELLİDİR"

  Bozdağ, bir gazetecinin İmralı'da sekreterya oluşturulması konusuna ilişkin sorusu üzerine, "Cezaevlerinde kimlerin daimi kalabileceği bellidir. Onlar da, yargılaması devam ederken tutuklular, mahkumiyet kesinleştikten sonra cezası infaz edilenler cezaevlerinde daimi bulunurlar. Onun dışında herhangi bir kişinin cezaevinde daimi bulunmasına yasalarımız gereği imkan bulunmamaktadır. Cezaevlerindeki görüşme şartları bellidir, bulunma şartları bellidir. Bu şartlar çerçevesinde yasaları biz uyguluyoruz, bundan sonra da yasalara uygun adımlarımızı bütün Türkiye'deki tutuklu ve hükümlülerle ilgili atmaya devam edeceğiz." ifadesinde bulundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir