Berkin Elvan'ın babası: Oğlumun fişi çekilmedi İZLE

Berkin Elvan'ın babası: Oğlumun fişi çekilmedi İZLE

Gezi olayları sırasında ekmek almaya giderken başına polisin attığı gaz fişeği isabet eden ve önceki gün sabah yaşam mücadelesini kaybeden Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan, CNN Türk'te Enver Aysever'in sorularını yanıtladı.

Berkin Elvan'ın babası: Oğlumun fişi çekilmedi İZLE

"NE YAŞADIĞIMIZI BİLMİYORUZ"

Berkin pek benzerine rastlanmayacak bir direnç gösterdi. O süreç nasıl gelişti?

16 Haziran'dan bu yana biz hala, ne yaşadığımızı biliyoruz, ne ayakta olduğumuzu biliyoruz, ne özel ne de sosyal bir hayatımız var. Ne bir eşimizin düğünü var, ne bir cenazeye ne de bir hasta yanına gidebiliyoruz. Bütün yaz ve kış boyu 9 ay gibi 269 gündür yaşam mücadelesi veriyoruz Berkin'le birlikte. Maalesef dün sabaha karşı Berkinimiz ile birlikte hastane hayatımız bitti.

"DOKTORLAR SON DAKİKAYA KADAR YANINDAYDI"

Berkin'in ölümünün bugüne özellikle denk getirildiği veya fişinin çekildiği, veya aslında daha önceden vefat edip bugüne saklandığı bir provakasyon yaratmak için tarihsel nedenlerden dolayı. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şimdi bunu kimler böyle söylüyorsa çok... O konu aslında bilmiyorum nasıl görünüyor ama ben şunu ifade edeceğim; biz 9 aydır orada Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde en alt kademesinden tutun da en üstündeki başhekimliğe kadar bize gösterdikleri ilgiden, davranıştan, Berkin'e yapılan tedaviden yana en ufak bir kuşkumuz yok. Çünkü doktorlarımız son dakikaya kadar Berkin'in mücadelesini verdiler. Berkin'le beraber onlar da mücadele ettiler. Ama maalesef çocuk çok zayıfladı, direnci azaldı. Çünkü beslenmedi çocuk, mamayla beslendi, yoğun bakımda makinalarla yaşadı.

O röportajın tamamı için tıklayın