Petrol
92.6
-2.63%
Euro
18.2577
0.02%
Dolar
17.9386
-0.11%
Altın
1.025
-0.27%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
432.721
-1.02%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Beşir Atalay: Abdullah Gül aday olmayacak

  AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Abdullah Gül'ün aday olup olmayacağı yönündeki soruya "Kendi ifadesinden yola çıkarsak aday olmayacak" şeklinde yanıt verdi.
  • 26.02.2015 - 12:57
  Beşir Atalay: Abdullah Gül aday olmayacak

  Beşir Atalay: Abdullah Gül aday olmayacak #1

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, partisinin Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında konuştu.

  "ADAY OLMAYACAK"

  Atalay'a 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 7 Haziran genel seçimlerinde AK Parti'den aday olup olmayacağı soruldu. Gül'ün daha önceden yaptığı açıklamalara işaret eden Atalay, "Kendi ifadesinden yola çıkarsak aday olmayacak" ifadesini kullandı.

  İÇ GÜVENLİK PAKETİ

  Meclis'te görüşmeleri tartışmalarla devam edecen İç Güvenlik Paketi'ne de değinen Atalay, "Geri çekme gibi bir kararımız yok. Sadece bu hafta sonu arkadaşlarımız temayül yoklamalarına gidecek. Muhalefetle de görüşülüyor. Yapılacak görüşmelerle mutabakat sağlanabilir" diye konuştu.

  ÇÖZÜM SÜRECİ

  Çözüm sürecine yönelik diyalogların devam ettiğini de ifade eden AK Parti Sözcüsü, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu konudaki açıklamanın hükümetimiz tarafından yapılmasını tercih ediyorum. Şu günlerde yoğun şekilde bu konuların çalışıldığını biliyorum. Diyaloglarda sorun olmadığını biliyorum."

  GÜL NE DEMİŞTİ?

  Abdullah Gül, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada seçimlerde aday olmayacağını belirterek "Benim çalışmalarım yalnızca arkadaşlarıma destek verme amacıyladır" şeklinde konuşmuştu.

  İÇ GÜVENLİK PAKETİNİ ELEŞTİRMİŞTİ

  Gül, ayrıca İç Güvenlik Paketi'nin gözden geçirilmesi gerektiğine vurgu yaparak "Bunu bir kez daha gözden geçirmelerini tavsiye ederim. Bazı düzeltmelerin yapılması gerektiğine inanıyorum" demişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir