Euro
%
Dolar
%
Altın
%
Borsa
%
Bitcoin
565.414
0.64%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C
  Bill Gates: Devasa mRNA fabrikaları kuracağız

  Bill Gates: Devasa mRNA fabrikaları kuracağız

  Koronanın ilk çıktığı günden bu yana hakkında çıkan komple teorileriyle haber olan Bill Gates, yeni projesinden bahsetti.
  • Haber Merkezi
  • 16.09.2021 - 14:54
  • Güncelleme : 16.09.2021 - 16:03

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın, koronavirüs aşısına ilişkin karşıt görüşleri kamuoyunun gündeminde...

  Aşı yaptıranların yarı insan yarı maymun çocuklar doğurabileceklerini, koronavirüs aşılarının 3 kulaklı 5 gözlü yaratıklar doğmasına yol açabileceğini ileri süren Erbakan'ın bu açıklamaları konuşulmaya devam ederken, aşı çalışmalarına yaptığı yatırımlarla bilinen ABD’li milyarder Bill Gates'in yeni açıklamaları, Erbakan'ın tepkisine yol açacak nitelikte.

  Koronavirüs aşı çalışmalarına yaptığı yatırımlar nedeniyle de kendisi hakkında sık sık üretilen komplo teorileriyle gündeme gelen Gates, Wall Street Journal'a verdiği raporda, yeni devasa aşı fabrikası hayalinden bahsetti.

  100 GÜNDE AŞI

  Yeni bir pandemi karşısında hazırlıkların yetersiz olduğunu belirten Gates, hazırlıklı olmanın, 100 günde aşı yapma ve sonraki 100 gün içinde tüm dünyaya yetecek kadar üretim yapma becerisine sahip olmak anlamına geldiğini vurguladı.

  DEVASA AŞI FABRİKALARI

  Bunun yapılabileceğini inandığını belirten Gates, bir sonraki pandemide 100 günde herkes için aşı üretebilme gayelerine ulaşmak adına, dünyanın en büyük aşı üreticisi Serum Enstitüsü'nün bulunduğu Hindistan'da ve diğer gelişmekte olan ülkelerde devasa mRNA aşısı fabrikaları olmasını sağlayacaklarını söyledi.

  Bill Gates: Devasa mRNA fabrikaları kuracağız #1

  Fatih Erbakan, basın toplantısına doktorlarla çıktı

  Bill Gates: Devasa mRNA fabrikaları kuracağız #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir