Petrol
96.58
0.08%
Euro
18.3061
0.16%
Dolar
17.9194
0.11%
Altın
1.034
0.05%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
419.466
-2.13%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C

  Binali Yıldırım Çorum'da

  Başbakan Yıldırım, Çorum'da toplu açılış töreninde konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 28.09.2017 - 15:58
  Binali Yıldırım Çorum'da

  Binali Yıldırım Çorum da #1

  Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

  "Türkiye'nin illerini ilçelerini birbirine yollarla bağladık. Sinop'tan Hatay'a, Edirne'den Kars'a memleketin her köşesine hizmet götürdük. Dünyaya ilham veren eserleri birer birer hayata geçirdik. Vurur yüze ifadesi, sefa geldik birtanesi, Çorum...

  "BUGÜN 64 ESERİN AÇILIŞINI YAPACAĞIZ"

  Çorum'da da büyük hizmetlerle Türkiye'nin kalkınmasına aynı şekilde katkı sağladık. Bugün toplu açılışını yapacağımız Çorum bu eserlerle daha da güzel olacak, daha da gelişecek. Artık eserleri birer birer açmaya yetişemiyoruz, onun için de toplu toplu yapıyoruz. Bugün 64 eserin açılışını yapacağız. Biz AK Parti olarak başından beri siyasette bir önemli konuya hep vurgu yapıyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Az önce burada hanım kardeşlerimizden bir tanesi dedi ki, Çorum'da hastanelerde bize iyi muamele yapmıyorlar. Hizmetlerden yeterince memnun değiliz. Bakın Sağlık Bakanıma talimatı verdim, yarından itibaren bu yanlışı yapanlara hesabını anında soracağız.

  "MİLLET MUTLUYSA BİZ DE MUTLUYUZ"

  AK Parti'nin tek adresi var o da millettir. Millet mutluysa, mesutsa biz de mesuduz, biz de mutluyuz. Son zamanlarda milletimizin huzurunu bozmaya çalışan, ülkemizin güvenliğini tehdit eden bazı gelişmeleri birlikte yaşıyoruz.

  "KUZEY IRAK'TA AYRILIK TOHUMLARI SERPENLER.."

  Birkaç gün önce Kuzey Irak'ta bir referandum oldu. Bakın, sevgili kardeşlerim, bütün dünyanın karşı çıkmasına rağmen, Türkiye'nin ikazına rağmen inatla bunu gerçekleştirdiler. Biz bu topraklarda bin yıldan fazla Türk, Kürt, Arap, Türkmen, Çerkez, her mezhepten vatandaşlarımızla beraber yaşıyoruz. Bunun en büyük örneği Çorum'dur. Çorum kardeşliğin şehridir. Kişisel ihtirasları yüzünden orada ayrılık tohumları serpenler en büyük kötülüğü Kuzey Irak'ta yaşayanlara yapıyor.

  Ükemizin güney hudutlarında yapay devlet kurma girişimi olursa Türkiye bunu ulusal güvenlik meselesi sayacaktır. Bölgede zaten yeterince sorunumuz var başka sorun istemiyoruz.

  Mübarek Muharrem ayındayız. Hicri yılın başlangıcı. Muharrem ayı İslam dünyası için çok önemli bir ay. Bütün milletimizin ve Çorumluların hicri yılını, aşure gününü de şimdiden tebrik ediyorum.

  ULUSAL GÜVENLİK MESELESİ OLARAK GÖRÜR GEREKENİ YAPARIZ

  Kuzey Irak'tan bahsediyorduk. Bu konuda söyleyeceğimiz şey şudur. Ülkemizin gerek Irak, gerek Suriye, güney hudutların herhangi bir bölünme, ayrılıkçı hareket olursa Türkiye olarak biz bunu ulusal güvenlik meselesi olarak görür ve gerekeni yaparız. Bunu bütün dünya bilmelidir.

  "TÜRKİYE'YE DÜŞMANLIK EDENLER ON KERE DÜŞÜNSÜN"

  Türkiye'ye düşmanlık edenler de on kere düşünsün. Irak merkezi hükümeti ve İran'la birlikte bu gayri meşru referandumdan sonra gelişen durumları değerlendirmek için görüşmelerimiz sürüyor. Bu yönde kararlılığımız tamdır. Bölgede zaten yeterince sorunumuz var. Yeni sorun alanları istemiyoruz. Suriye'de 7 yıldır yaşanan iç savaş, PYD/YPG/PKK yüzünden milyonlarca insan evini barkını terk etti. Bunlarda en büyük bedeli de Türkiye ödedi. Burada olup bitenlere Türkiye'nin ilgisiz kalmasını kimse beklememelidir.

  "BU TOPRAKLARDA FİTNE TOHUMUNUN EKİLMESİNE ASLA RIZA GÖSTERMEYİZ"

  Önlemlerimiz önümüzdeki günlerde peydepey devreye girecek. Gelişmeleri takip edecek ona göre karar vereceğiz. Kardeşçe yaşadığımız bu topraklara fitne tohumunun ekilmesine asla rıza göstermeyiz.

  Herkes iyi bilsin ki bu yanlışın Kuzey Irak'ta yapılan bu referandumun orada yaşayanlara hiçbir faydası yok. Huzur getirmez, sorunları daha da büyütür. Yöneticilerin sorumsuzlukların bedelini Kürt kardeşlerimize ödetmeyeceğiz. Şartlar ne olursa olsun ülkemizde kardeşliği daim edeceğiz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir