Dolar
7.8593
-0.0839%
Euro
9.3052
0.058%
Altın
1918.68
0.6557%
Borsa
1210.41
0%
G. Altın
485.151
0.603%
Bitcoin
94650.93
0.7985%
17ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 17 C
  Binali Yıldırım: Saldırı PKK'nın işi

  Binali Yıldırım: Saldırı PKK'nın işi

  30'u polis, 38 kişinin şehit düştüğü hain saldırıyla ilgili Başbakan Binali Yıldırım "PKK'nın işi olduğu gözüküyor" dedi.
  • 11.12.2016 - 14:46

  Başbakan Binali Yıldırım, terör saldırısında şehit olan polis memurları için İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde düzenlenen cenaze töreninin ardından İstanbul ve Cerrahpaşa tıp fakültesi ile Samatya'daki Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçti.

  Binali Yıldırım: Saldırı PKK nın işi #1

  Yıldırım, terör saldırısında yaralananları hastanelerde ziyaret etti.

  Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım terör eyleminin PKK tarafından yapıldığından tereddüt etmediklerini dile getirdi, şunları söyledi:

  Başbakan Binali Yıldırım: Saldırı PKK'nın işi VİDEO

  NE YAPARLARSA YAPSINLAR, BU MİLLETİ BÖLEMEZLER

  Özellikle ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine yönelik, terörle mücadele kapsamında yaptığımız çalışmaların netice verdiği bugünlerde bu saldırı elbette bir anlam taşıyor. Taşıdığı anlam çok açıktır; ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine kasteden, artık çaresizlik içerisindeki terör örgütleri, ses getirmek için bütün alçaklıklarını ortaya koyuyorlar. Ne yaparsa yapsınlar bu millet, aziz Türk milleti büyük bir millettir.

  Binali Yıldırım: Saldırı PKK nın işi #2

  15 Temmuz'da nasıl alçak FETÖ örgütüne dersini verdiyse bundan böyle de PKK'sı, PYD'si, YPG'si, FETÖ'sü, DHKP-C'si, ne kadar örgüt varsa bunların kökünü kazıyacak irade de vardır güç de vardır.

  PKK'NIN MARİFETİ OLDUĞUNA HİÇ TEREDDÜTÜMÜZ YOK

  Tabii ki soruşturuluyor ama büyük bir ihtimalle, hemen hemen bölücü PKK terör örgütünün marifeti olduğuna hiç bir tereddütümüz yok. Hangi örgütten gelirse gelsin, insanın canına, birliğe, beraberliğe, kardeşliğe kasteden bütün örgütler bizim için aynı derecede alçaktır, mücadele edilecek güruhlardır.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir