Euro
15.2313
-0.46%
Dolar
13.4876
-0.14%
Altın
801.9530
0.18%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
510.422
6.15%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  Bizi ayıramayacaklar sözleri Mustafa Sarıgül'ü ağlattı

  Bizi ayıramayacaklar sözleri Mustafa Sarıgül'ü ağlattı

  Mustafa Sarıgül, gördüğü sevgi seli karşısında gözyaşlarına hakim olamadı.
  • 14.11.2012 - 13:11

  Bizi ayıramayacaklar sözleri Mustafa Sarıgül ü ağlattı #1

  Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Ayazağa'da vatandaşlarla buluştu. Cumhurbaşkanının onayını bekleyen Belediyeler Yasası kapsamında Şişli'nin Sarıyer'e bağlanması gündemini Ayazağa vatandaşlarıyla değerlendiren Sarıgül, vatandaşların yoğun ilgisi karşısında gözyaşlarına hakim olamadı.

   

  Bizi ayıramayacaklar sözleri Mustafa Sarıgül'ü ağlattı

  Bizi ayıramayacaklar sözleri Mustafa Sarıgül ü ağlattı #2

  Cumhurbaşkanının onayının ardından Sarıyer'e bağlanacak olan Ayazağa'da bu pazar sembolik bir referandum yapmaya hazırlanan Sarıgül, "Büyükşehirler yasasının içerisinde iki tane mahallenin bir başka ilçeye bağlanması, bir demokrasi ayıbıdır. Bu demokrasi ayıbını pazar günü yurttaşlarımız sandık başına giderek temizleyeceklerdir" dedi.

  Bizi ayıramayacaklar sözleri Mustafa Sarıgül ü ağlattı #3

  "GECEYARISI ALINAN KARAR İYİ MANTIK DEĞİLDİR"

  Ayazağa'nın çeşitli yerlerine "Ayazağa'nın geleceği halka sorulsun. Sarıyer'e hayır, referanduma evet" pankartlarının asılması dikkat çekti. Evlerin balkonları, sokaklar bu pankartlarla donatıldı. Sarıgül, saat 11:00'da Ayazağa Meydanı'na geldi. Gazetecilere açıklamalar yapan Sarıgül, alınan kararın demokratik olmadığını söyledi. Sarıgül, "Gece yarısı alınan karar. İyi bir mantık değildir. Adil bir mantık değildir. Bu doğru olmamıştır. Büyükşehirler yasasının içerisinde iki tane mahallenin bir başka ilçeye bağlanması, bir demokrasi ayıbıdır. Bu demokrasi ayıbını pazar günü yurttaşlarımız sandık başına giderek temizleyeceklerdir." şeklinde konuştu.

  "GÖREVİM PADİŞAHLARA KARŞI MÜCADELE ETMEK"

  Ayazağa Mahallesi'nin Şişli'de kalması konusunda bir ısrarının olmadığını söyleyen Sarıgül, "Kalsın diye bir şey söylemiyorum. Öyle bir şey de söylemem. Ben yurttaşlarımın özgür iradesine saygı gösteririm. Yurttaşlarımın yüzde 70'i pazar günü 'evet biz Sarıyer'e bağlanmak istiyoruz' derse başımın üzerinde yeri var. Ben padişah değilim, benim görevim padişah ve diktatörlere karşı mücadele etmek." diye konuştu.

  GÖRDÜĞÜ SEVGİ SELİ SARIGÜL'Ü AĞLATTI

  Vatandaşların büyük bir çoğunluğu da Sarıyer'e bağlanmak istemediklerini söyledi. Vatandaşların sözleri Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün duygular anlar yaşamasına neden oldu. Bir vatandaşın, "Ayıramayacaklar bizi. Seviyoruz sizi. Siz bir haftadır ağlıyorsunuz. Ağlayacak olan biziz. Ne yaptınız, hırsızlık mı yaptınız? Rüşvet mi aldınız? Sınırları ayırabilirler, ama gönülleri ayıramazlar" sözleri Sarıgül'ü ağlattı. Yine bir yaşlı kadının "El ele, kol kola gideceğiz Sarıgül'le" diye bağırması Sarıgül'e daha da duygusal anlar yaşattı. Gözyaşı döktüğü görülen Sarıgül, daha sonra vatandaşların alkışları arasında Ayazağa'dan ayrıldı.

  SEMBOLİK REFERANDUM

  Bu pazar Şişli Belediyesi yeni yasayla Sarıyer'e bağlanacak Ayazağa, Maslak ve Huzur mahallelerine sembolik sandıklar koyacak. Vatandaşlara Şişli'de mi kalmak istedikleri, Sarıyer'e mi bağlanmak istedikleri sorulacak. Sonuçlar, Şişli'de kalmak yönünde çıkarsa yasayla ilgili Anayasa Mahkemesi'ne başvurmaya hazırlanan Şişli Belediyesi, referandum sonuçlarını da mahkemeye sunacağı dava dilekçesine ekleyecek.


  Görüş Bildir