Euro
9.6686
-0.04%
Dolar
8.0843
0.33%
Altın
462.05
0.36%
Borsa
1.408
0%
Bitcoin
466.452
-3.50%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C
  Bodrum Depremi sonrası Kandilli'nin açıklaması

  Bodrum Depremi sonrası Kandilli'nin açıklaması

  Bodrum açıklarında Gökova Körfezi'nde meydana gelen deprem sonrası Kandilli Rasathanesi depremin 6,6 büyüklüğünde olduğunu açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 21.07.2017 - 11:06

  SON DAKİKA: Kandilli depremin büyüklüğü 6,6 olduğunu merkez üssünde 7'lik bir şiddet oluştuğunu duyurdu.

  Geride bıraktığımız gece 01:31'de Ege Denizi'nde deprem meydana geldi.

  Halkın büyük bir korku yaşadığı depremin ardından Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi bir açıklama yaptı.

  Kandilli Rasathanesi yetkililerinin yaptığı açıklama şu şekilde;

  DEPREM 6,6 BÜYÜKLÜĞÜNDE

  "01:31'de Bodrum'un güneyinde son verilere göre 6,6 büyüklüğüde bir deprem meydana geldi, kıyıya 10 km uzaklakta oldu. İstanköy Adası'nda da 2 kişi hayatını kaybetti.

  TSUNAMİ DALGALARI 100 METRE İÇERİYE KADAR GİRDİ

  5,5 büyüklüğüne kadar artçı deprem bekleyebiliriz. Vatandaşlarımızın teyakkuzda olmasını öneririz. Tsunami konuları gündeme geliyor; Kandilli Rasathanesi bölgesel tsunami servis sağlayıcıdır. Bu bölgede olacak tsunami uyarısı bizden yapılıyor. Bu deprem sonrası da Bodrum limanda bulunan ölçüm merkezimizde tsunami 13 cm olarak ölçüldü. Ancak sonrasında gelen bilgiler 30-40 cm'lik tsunami dalgası görüldüğü yönünde. Kıyıdan 100 metre içeriye kadar su girdi. En büyüğü 4,8 büyüklüğünde 160 artçı meydana geldi.

  Bodrum Depremi sonrası Kandilli'nin açıklaması VİDEO

  Bodrum Depremi sonrası Kandilli nin açıklaması #1

  KIRILAN BİR FAY SONUSU DEPREM OLDU

  Gökova Körfezi'nde son 15-20 yıldır deprem etkinliğinde bir artış var. Dün akşam meydana gelen deprem Gökova Körfezi'ndeki sismik boşluğu doldurdu. Deprem kırılan bir fay neticesinde meydana geldi.

  ÜLKEMİZ DEPREM BİLİNCİYLE YAŞAMALI

  Ülkemiz bir deprem ülkesi vatandaşlarımız bunun bilinciyle davranmalı. Ülkemizin yüzde 85'i deprem bölgesi. Ülkemiz bu bilinçle yaşamalı. Deprem elbette olacaktır. Her sene Batı Anadolu'da 3-4 cm'lik bir hareket söz konusu. Depremin ne zaman olacağını bilemiyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde depremin zamanı konusunda bilgi verilemiyor.

  Bodrum Depremi sonrası Kandilli nin açıklaması #2
  Kandilli'nin açıkladığı şiddet haritasında depremin merkez üssünde; 7 şiddetinde, çevresine ise şiddetin 6 ve 5 olduğu görülüyor.

  DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜ GİZLENMİYOR

  İlk veriler geldikten sonra anlık bir çözüm yapıyoruz bu çözümde ilksel sonuçları veriyoruz daha sonra gelen bilgilerler depremin şiddetini revize ediyoruz. Bazı depremler gizleniyor mu diye bir şey yok. Dünyanın her yerinde bu böyledir. İlksel sonuçlar vardır, revizeler vardır. Depremin büyüklüğü 6,6'dır, merkez üssünde 7'lik bir şiddet oluştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir