Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
438.406
1.56%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  Bodrum'daki yediemin otoparkı marinaya döndü

  Otopark, yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmek isterken yakalanan kaçak göçmenlerin kullandığı yat, tekne, sürat teknesi, lastik bot ve jet ski gibi deniz taşıtlarıyla doldu.
  • DHA
  • 10.12.2019 - 15:04
  • Güncelleme : 10.12.2019 - 15:04
  Bodrum'daki yediemin otoparkı marinaya döndü

  Muğla'nın Bodrum ilçesi Yalıkavak Mahallesi'nde yaklaşık 6 yıl önce 32 dönümlük arazi üzerinde kurulan yediemin trafik otoparkı, yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmek isterken yakalanan kaçak göçmenlerin kullandığı yat, tekne, sürat teknesi, lastik bot ve jet ski gibi deniz taşıtlarıyla doldu.

  Otoparkta bulunan 350'yi aşkın deniz taşıtı, kaçak göçmenlerin izlerini de taşıyor.

  Bodrum daki yediemin otoparkı marinaya döndü #1

  ŞASE NUMARALARI KAZININCA İŞLEM YAPILAMADI

  Taşıtlarda bulunan giyim ürünleri, can yelekleri ve simitleri, atık yiyecek kutuları dikkat çekti. Kaçak göçmenlerin geçişlerini organize eden kişiler tarafından teknelerin ve motorların şase numaralarının kazınarak silindiğini belirten otoparkın ortaklarından İlhami Karadağ, "Biz aslında bu otoparkı kurarken, kara araçlarına yönelik iş planı yaptık. Ancak, ülkemizde kaçak geçişler çok olunca, bunları da kabul etmeye başladık, işimizin bir parçası olduğu için. Şase numaraları kazındığı için taşıtlar üzerinde herhangi bir işlem yapmak güç hale geliyor." dedi.

  Bodrum daki yediemin otoparkı marinaya döndü #2

  "BUNLAR MİLLİ SERVET"

  Otoparkta bulunanların milli servet olduğunu aktaran Karadağ, "Milli Emlak'ın gerekli kurumlara yazılar yazıp bunları buradan alması gerekiyor. Bunlar milli servet ve burada çürümelerine göz yumulmaması gerekiyor. Deniz araçları karada durdukları takdirde daha hızlı deforme oluyor. Otoparkta bulunan taşıtlar arasında değeri 350 bin euroyu bulan araçlar da var." şeklinde konuştu.

  Bodrum daki yediemin otoparkı marinaya döndü #3

  Bodrum daki yediemin otoparkı marinaya döndü #4

  Bodrum daki yediemin otoparkı marinaya döndü #5

  Bodrum daki yediemin otoparkı marinaya döndü #6

  Bodrum daki yediemin otoparkı marinaya döndü #7

  Bodrum daki yediemin otoparkı marinaya döndü #8


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir