Petrol
110.8
0.10%
Euro
17.4197
0.71%
Dolar
16.3153
1.49%
Altın
968.83
0.27%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
486.934
2.53%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C
  Boğaziçi Üniversitesi'nde tutuklamalara tepki eylemi

  Boğaziçi Üniversitesi'nde tutuklamalara tepki eylemi

  Üniversitenin bahçesinde yapılan basın açıklamasına çok sayıda Boğaziçi öğretim üyesi katılırken, öğrenciler de destek verdi.
  • 18.03.2016 - 13:46

  Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri, "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiriye imza atan 1128 akademisyen arasında yer alan Esra Mungan, Muzaffer Kaya ve Kıvanç Ersoy'un tutuklanmasıyla ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

  Boğaziçi Üniversitesi nde tutuklamalara tepki eylemi #1

  ÖĞRENCİLER DE DESTEK VERDİ

  Üniversitenin bahçesinde yapılan basın açıklamasına çok sayıda Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi katılırken, öğrenciler de destek verdi. Açıklamayı Endüstri Mühendisliği Öğretim üyesi Doç. Dr. Aybek Korugan okudu.

  Korugan açıklamaya "Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyelerinin 17 Mart 2016 tarihinde yapmış oldukları Akademik Genel Kurul'dan kamuoyuna duyuru" diyerek başladı.

  Boğaziçi Üniversitesi'nde tutuklamalara tepki eylemi VİDEO

  Boğaziçi Üniversitesi nde tutuklamalara tepki eylemi #2

  "BOĞAZİÇİ'NDEN KİMSE TERÖRÜ ÖZENDİRMEZ"

  “Tarihinde ilk kez Boğaziçi Üniversitesi'nin bir öğretim üyesi tutuklanmıştır. Esra Mungan, terör örgütü propagandası ile suçlanmıştır. Bu suçlamayı kabul edilemez buluyoruz. Meslektaşımız Esra Mungan'ın bugün olması gereken yer hapishane değil, 15 senedir ders verdiği, araştırmalar yaptığı üniversitedir. Boğaziçi Üniversitesi olarak her zaman, her koşulda insan hayatının kutsallığını temel aldık ve şiddetin her türlüsüne karşı çıktık. Hiçbir öğretim üyemiz terörü özendirecek söz ve davranışlarda bulunmamıştır ve bulunamaz.

  Boğaziçi Üniversitesi nde tutuklamalara tepki eylemi #3

  "SINIR DIŞI EDİLEN HOCANIN ARKASINDAYIZ"

  Esra Mungan ve onunla birlikte tutuklanan meslektaşlarımız, Muzaffer Kaya ve Kıvanç Ersoy ile hakkında yakalama kararı çıkarılmış olan, Meral Camcı ve sınır dışı edilen Chris Stephenson anayasal güvence altındaki ifade özgürlüğü haklarını kullanmışlardır. Meslektaşlarımızın acilen serbeste bırakılmasını ve öğrencilerine kavuşabilmelerini talep ediyoruz"

  Boğaziçi Üniversitesi nde tutuklamalara tepki eylemi #4

  Boğaziçi Üniversitesi nde tutuklamalara tepki eylemi #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir