Bombacı olduğu iddia edilen öğretmen adliyede

Bombacı olduğu iddia edilen öğretmen adliyede

Gaziantep'te 9 kişinin yaşamını yitirdiği, 68 kişinin de yaralandığı bombalı saldırının yapıldığı çekiciyi ayarlamaya yardımcı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Siverek Şair İbrahim Rafet İlköğretim Okulu Müdür Baş Yardımcısı M.H adliyeye sevkedildi.

GİZLİ BİR ŞEKİLDE PROTOKOL KAPISINA GETİRİLDİ

Bu sabah sorgusu tamamlanan ve gözaltı süresi sona eren M.H. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gizli bir şekilde adliyenin protokol kapısına getirildi.

Bu sırada polis gazetecilerin görüntü almasını engellemek için kapıya yaklaşmasına izin vermedi. Zanlı M.H de polis aracının içinde koltuğu yatırılarak saklandı. Zanlıyı taşıyan polis otosu protokol kapısının girişine kadar yanaştırılarak, yüzü kapatılıp, içeri alındı.

9 KİŞİNİN SORGULAMASI DEVAM EDİYOR

Gaziantep'teki bombalı saldırıyla ilgili olarak daha gözaltına alınan 14 kişiden 4'ü daha önce adliyeye sevk edilmiş, bombalı otomobili taşıyan çekicinin sürücüsü M.Ç tutuklanmış, oto tamircisi ile çekici firma sahibi iki kişi tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmişti. Gözaltındaki 9 kişinin sorgulaması ise devam ediyor.