Petrol
96.44
-0.22%
Euro
18.2977
0.00%
Dolar
17.9428
-0.04%
Altın
1.029
-0.16%
Borsa
2795
-1.59%
Bitcoin
429.620
2.80%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Bombacının ailesi evlerini terk etti

  Suruç'ta 32 kişinin ölümüne yol açan bombalı saldırıyı düzenleyen Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün ailesi evlerini terk etti.
  • DHA
  • 23.07.2015 - 08:41
  Bombacının ailesi evlerini terk etti

  Bombacının ailesi evlerini terk etti #1

  Suruç'ta 32 kişinin öldüğü 104 kişinin yaralandığı bombalı saldırının ardından olay yerinde Adıyaman nüfusuna kayıtlı Şeyh Abdurrahman Alagöz'e ait kimlik bulundu.

  Güvenlik güçlerince araştırılan kimliğin sahibinin, 6 aydır 25 yaşındaki ağabeyi Yunus Emre ile birlikte kayıp olduğunu belirledi. Yapılan araştırmada Alagöz kardeşlerin, IŞİD sempatizanı oldukları ve bu örgüte katıldıkları bilgisine ulaşıldı.

  ÜNİVERSİTE'Yİ BIRAKIP IŞİD'E KATILMIŞ

  Güvenlik güçlerinin mercek altına aldığı Alagöz'ün adının ortaya çıkmasının ardından olayın şokunu yaşayan ailesi, hem canlı bomba olduğu söylenen Şeyh Abdurrahman hem de ağabeyi Yunus Emre'nin 6 aydır kayıp olduğunu açıkladı.

  Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün ise Adıyaman Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi iken kaydını dondurduğu da belirlendi. Yakınları çocuklarının nerede olduğunu bilmediklerini söylerken, bazı kişiler ise Alagöz kardeşlerin IŞİD'e katıldığını ifade etti.

  AİLE EVİ TERK ETTİ

  Gözlerin çevrildiği Alagöz ailesi fertleri ise polislerin DNA örneği almasının ardından Bahçecik Mahallesi'ndeki evlerini gece terk etti. Komşuları dün gece Alagöz ailesi fertlerinin yanlarına aldığı çantalar ile evden ayrıldığını ve kendilerine yanıt vermediğini söylerken; bazı kişiler ise olası tepkilerden çekindikleri için kentteki akrabalarının yanına gittiğini ileri sürdü. Zeynal Abidin Alagöz ile oğlu Yusuf Alagöz, Turgut Reis Mahallesi'ndeki bakkalda birlikte çalışmaya devam etti. Baba ile oğlunun bakkalda gelişmeleri takip ediyor.

  Kameralara konuşmayan baba Zeynal Abidin Alagöz, oğlunun 'canlı bomba' olarak 32 kişinin öldüğü saldırıyı yapan kişi olduğu söylenince şoke olduğunu ifade etti.

  BABA: "OĞLUM KARINCAYI İNCİTMEZDİ"

  Patlamada yaşamını yitirenlere çok üzüldüğünü belirten Zeynel Abidin Alagöz, şunları söyledi: "Ölenlerde ana, baba evladı, onlara da üzülüyorum. Ama benim oğlumun bunu yaptığı iddiasının net olup olmadığını da bilemiyorum. Emniyetten geldiler bizden DNA testi için örnek aldılar. DNA testi dün alındı ve bugün belli olacağı söylendi. Adıyaman için üzücü bir olay, bu tür olayların Adıyaman’dan çıkması daha üzücü. Daha önceden Diyarbakır’daki o bombacının Adıyamanlı olması bizleri çok üzmüştü. Biz Vatanımızı, bayrağımızı seven insanlarız. Vatan bizim için bir bütündür. 6 aydır çocuklarımdan haber alamıyorum. Oğullarımın Diyarbakır bombacı ile hiçbir alakası yok. 6 aydır çocuklarımın yüzlerini göremiyorum ve 3 ay önce polise kayıp müracaatında bulundum. Bu olay bizim için şok oldu ve şu anda hep yastayız. Benim oğlum gencecikti, karıncayı bile incitmezdi. Nasıl oldu, kimler tarafından kandırıldı hala çözmüş değiliz. Emniyet dün geldi onlarla görüştük ve aynı şeyleri söyledim. Ben oğlumun böyle bir şey yapacağına inanmıyorum. Biz aile olarak bugüne kadar kimseyi incitmiş değiliz. Adıyaman’da yaşayan, ekmeğimiz için mücadele eden aileyiz. Adıyaman’da bu zamana kadar kimseye zararımız dokunmadı."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir