Bombalı saldırıya ilişkin hükümetten ilk açıklama
Ajanslar

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Ankara'da 28 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı sonrasında basın toplantısı düzenledi.

ŞEREFSİZCE BİR SALDIRI

Saldırıya ilişkin konuşan Kurtulmuş, "28 vatandaşımızı kaybettik, 61 kişi yaralandı, şerefsizce, haince, alçakca bir saldırı" dedi.

Numan Kurtulmuş: Şerefsizce, haince, alçakca bir saldırı VİDEO

Bombalı saldırıya ilişkin hükümetten ilk açıklama

Numan Kurtulmuş'ın açıklamasından satır başları;

"28 kişi hayatını kaybetti. Bu kişilerin arasında asker kardeşlerimiz olduğu gibi sivil kişilerin de olduğunu tahmin ediyoruz. 61 vatandaşımızın da yaralı olduğunu sizlerle paylaşmak isterim. Soruşturmaya başlandı. En ufak en ince detayına kadar bütün veriler değerlendiriliyor. Bu saldırıyı kimin gerçekleştirildiğine dair bir açıklama yapılmadı. Çok kısa sürede otopsi çalışmalarına başlanacaktır.

Bütün beklentimiz şu ilk andan itibaren bir takım bilgi kirliliği şebekeleri ortaya çıkıyor. Bu çerçeve de zaman zaman Ankara’da başka bombaların da patladığı görüşler dile getiriliyor. Ankara’da bir patlama daha oldu. Ancak bu bir saldırı değil. Şüpheli paketin patlatılmasıydı.

"HİÇ KİMSE ENDİŞE ETMESİN"

Bütün birimlerimiz üzerlerine düşeni titizlikle yerine getirdiler. Hiç kimse endişe etmesin sorumlular ortaya çıkacaktır. Bu saldırı askeri personelimize karşı yapılmış olan bir saldırı değildir.

ŞEREFSİZCE BİR SALDIRI

Bu saldırı tüm milletimize karşı yapılmış alçakça bir saldırıdır. Bu saldırıyı lanetliyoruz. O saldırıyı yapanları maşa olarak kullananlar, o saldırıyı planlayanları, o saldırıya destek verenleri kınıyoruz. Milletimize karşı yapılmış açık haince, şerefsizce alçakça bir saldırıdır. Kuru bir lanetleme lafının ötesinde bütün bu saldırıların bağlantılarını ortaya çıkaracak güce sahibiz"

Numan Kurtulmuş: 28 vatandaşımız hayatını kaybetti VİDEO