Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
518.428
2.21%
4ºC
İstanbul
Çok bulutlu 4 C
  Bordo berelilerden PKK kamplarına operasyon

  Bordo berelilerden PKK kamplarına operasyon

  Bordo bereliler PKK kamplarına nokta operasyon gerçekleştirdi..
  • 07.11.2012 - 14:25

  Bordo berelilerden PKK kamplarına operasyon #1

  Uzun bir aradan sonra ilk kez Kuzey Irak'taki PKK kamplarına sınır ötesi askeri operasyon düzenlendi. Alınan istihbarat sonrası özel kuvvetlere bağlı birlikler hava yoluyla PKK kamplarına yakın noktalara indirildi. PKK kamplarındaki nokta hedeflere gerçekleştirilen operasyonları gerçekleştiren özel kuvvetlerin Türkiye'ye döndüğü kaydedildi.

  BORDO BERELİLER 5 KM İÇERİ GİRDİ

  Türk jetleri hava operasyonu gerçekleştirirken alınan istihbarat sonrasında iki taburluk bordo bereliler kısa süreli bir operasyon yürüttü. Bölgedeki muhtemel hedeflere yönelik küçük çaplı bir operasyonda, arama tarama faaliyeti de yapıldı. Irak sınırından 5 kilometre kadar içeriye girildi. Özel kuvvetlere bağlı birliklerinin gerçekleştirdiği operasyon iki gün sürdü. 

  BORDO BERELİLER PKK KAMPLARINDA

  Bordo berelilerden PKK kamplarına operasyon #2

  CASA UÇAKLARI VE HELİKOPTERLER KULLANILDI

  Ankara'dan 2 Kasım günü, her biri 44 kişilik CASA nakliye uçaklarıyla Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'na indirilen bordo bereliler, operasyon hazırlıklarının ardından helikopterlerle sınır ötesine gönderildi. Irak topraklarında belirlenen hedeflere indirilen birlikler, Zap Kampı ile Kavaklı Kampı başta olmak üzere sınırımıza yakın bölgelerde kış üslenmesi yapılan terör yuvalarına yıldırım baskınlar yaptı.


  Görüş Bildir