Petrol
105.78
5.06%
Euro
17.6074
0.34%
Dolar
17.2962
0.47%
Altın
969.02
0.66%
Borsa
2426
0.72%
Bitcoin
361.696
3.35%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  Boris Johnson'dan 30 milyon haneye korona uyarı mektubu

  İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüsün ülkeye yayılacağını belirterek uyarılarda bulundu.
  • AA
  • 29.03.2020 - 09:41
  Boris Johnson'dan 30 milyon haneye korona uyarı mektubu

  Koronavirüs testi pozitif çıkan İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın, mehtup yazdı...

  Boris, mektubunda halka evde kalarak, Ulusal Sağlık Hizmetlerini (NHS) korumaları ve hayat kurtarmaları için çağrıda bulunacak Johnson, ayrıca hükümetin salgınla mücadele etmek ve işletmeler ile çalışanları desteklemek amacıyla uygulamaya koyduğu önlemleri anlatacak.

  DAHA DA KÖTÜLEŞECEK

  En başından itibaren doğru zamanda doğru önlemleri almaya çalıştıklarını, gerekirse bunları daha da sıkılaştıracaklarını belirten İngiliz Başbakan mektubunda, "Sizinle açık konuşmam benim için önemli. İşler, iyiye gitmeden önce daha da kötüleşecek." ifadesini kullanacak.

  Boris Johnson dan 30 milyon haneye korona uyarı mektubu #1

  İNGİLTERE EN AZ 20 BİN ÖLÜM İSTİYOR

  Bu arada İngiltere Ulusal Tıp Direktörü Prof. Stephen Powis, ülkede ölümlerin 20 binin altında kalmasının iyi bir sonuç olacağını ifade ederek, halktan üzerine düşeni yapmasını ve hükümetin uyarılarını dikkate almasını istedi.

  Boris Johnson koronavirüse yakalandı VİDEO

  Koronavirüse şimdiye kadar 1019 kurban veren İngiltere'de kısmi karantina kararı ve diğer önlemlerin etkisinin görülmeden önce vakalar ve ölümlerin gelecek 2-3 üç hafta boyunca artmaya devam etmesi bekleniyor.

  Boris Johnson dan 30 milyon haneye korona uyarı mektubu #2

  BAŞBAKAN, SAĞLIK BAKANI VE PRENSE VİRÜS BULAŞMIŞTI

  İlk başlarda "toplumsal bağışıklık kazanılması amacıyla virüsün kontrollü şekilde yayılması" stratejisi izleyen İngiliz hükümeti, ölü sayısının 277 bini bulabileceğine yönelik raporlar ve eleştirilerin ardından geri adım atmıştı.

  Pazartesi günü alınan kararlarla halkın evden çıkmasına sınırlama getirilirken, marketler ve eczaneler hariç tüm ticari işletmeler de kapatılmıştı.

  25 Mart'ta İngiltere'de tahtın varisi Galler Prensi Charles, 27 Mart'ta da Başbakan Boris Johnson ile Sağlık Bakanı Matt Hancock'un koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı, 3 isimde de hastalığın hafif belirtiler gösterdiği açıklanmıştı.

  Korona sonrası Boris Johnson'ın danışmanın kaçışı VİDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir