Euro
10.0541
0.82%
Dolar
8.5291
1.21%
Altın
480.98
-1.04%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
404.592
0.42%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Bozdağ açıkladı: YSK kimlik bilgilerini paylaşamayacak

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kimlik bilgilerinin sızdırılmasıyla ilgili açıklama yaptı.
  • Haber Merkezi
  • 07.04.2016 - 11:26
  Bozdağ açıkladı: YSK kimlik bilgilerini paylaşamayacak

  Bozdağ açıkladı: YSK kimlik bilgilerini paylaşamayacak #1

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) bundan sonraki seçimlerde vatandaşların kimlik bilgilerini partilerle paylaşmayacağını söyledi.

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kimlik bilgilerinin sızdırılmasıyla ilgili "Bundan böyle YSK'nın paylaşacağı bilgilere sınırlama getirmeyi planlıyoruz" dedi.

  Muş Valiliği'ni ziyaret eden Bozdağ, gazetecilerin kimlik bilgilerinin sızdırılması ile ilgili soruları üzerine şunları söyledi:

  BUGÜNKÜ USUL VE YÖNTEM OLMAYACAK

  "Adli soruşturma sonucunda ortaya çıkacak. YSK, seçim zamanı siyasi partilere seçmen isim ve listelerini vermektedir. YSK'nın bu listelerinden mi, partilere gittiten sonra mı başka ellere geçti? Yoksa YSK'dan mı bir şekilde ele geçirildi? Bunların tamamı ortaya çıkarılacak. Seçimlerin temel hükümleri hakkında bir kanun var. Bunlara yardımcı olan düzenlemeler var. Seçim ilgili düzenlemelerin tamamını tek bir kanun haline getirecek çalışmaları sürdürüyoruz. Bundan sonra YSK'nın paylaşacağı bilgilere de bir sınırlama getirmeyi planlıyoruz. Veri paylaşma ihtiyacı olacaksa da isim dışındaki verilerin tamamı gizlenebilir ve anonim hale getirilebilir. YSK bundan sonraki seçimlerde vatandaşlarımızın kimlik bilgilerini herhangi bir siyasi parti ile bugünkü usül ve yöntemle paylaşmayacaktır."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir