Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
512.375
0.56%
4ºC
İstanbul
Bulutlu 4 C

  Bozdağ: PKK gündemden düşene kadar mücadele sürecek

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kürt vatandaşların saadetinin en büyük düşmanının PKK olduğunu söyledi.
  • 09.08.2012 - 22:36
  Bozdağ: PKK gündemden düşene kadar mücadele sürecek

  Bozdağ: PKK gündemden düşene kadar mücadele sürecek #1

  Bölgeye yeteri kadar yatırım yapılamamasının sebebinin PKK olduğunu ifade eden Bozdağ, "Türkiye'nin gündeminden PKK terör örgütü kalkıncaya kadar mücadelemiz sürecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın." dedi. Ayrıca Bozdağ, Suriye'de insanlar ölmeye devam ederken, İran'ın halen hesap yaptığını dile getirdi.

  PKK GÜNDEMDEN DÜŞENE KADAR..

  Esenler Belediyesi'nin düzenlediği halk iftarına katılan Başbakan Yardımcısı Bozdağ gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Terör örgütünün kanlı yüzünü Ramazan ayına rağmen göstermeye devam ettiğini vurgulayan Bozdağ, "Bugün İzmir'de şehit olan ve diğer şehitlere Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bir şeyi bilmenizi istiyorum. Türkiye nice badireleri, zorlukları atlattı. Sadece Cumhuriyet döneminde değil, bundan önceki asırlarda da nice zorlukları aşa aşa buraya geldik. Bunu da aşacağız. Bunu da bitireceğiz. Türkiye'nin gündeminden PKK terör örgütü kalkıncaya kadar mücadelemiz devam edecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın." diye konuştu.

  Türkiye'nin gücünden, kuvvetinden rahatsız olanların, terör örgütünü taşeron örgüt olarak kullandığını belirten Bozdağ, "Onlar da bilsinler. Bu millet nice badireleri aştı. Bunu da aşacaktır. Çünkü bizim gücümüz ve azmimiz var. Çünkü biz haklı ve doğruyuz. Haklı ve doğru olanın başaramayacağı iş yoktur." ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir