Euro
10.7392
-0.07%
Dolar
9.2652
0.04%
Altın
526.98
0.11%
Borsa
1.41
0%
Bitcoin
579.800
3.46%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C
  Can Baytak'tan Abdullah Gül karikatürü

  Can Baytak'tan Abdullah Gül karikatürü

  Habertürk gazetesi karikatüristi Can Baytak, Abdullah Gül'le ilgili kitap için günün en güzel karikatürünü çizdi...
  • 15.06.2015 - 10:00

  Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanı Ahmet Sever, Gül ile birlikte geçirdiği 12 yılın kitabını yazdı.

  Dün, Hürriyet gazetesinin Ahmet Sever'le yaptığı röportaj da kitaptan dolayı çok ses getirdi. Ahmet Sever'in verdiği bilgiye göre; Abdullah Gül kimi zaman bizzat Erdoğan'a bizzat da AK Partili birçok isme kırıldı ancak hiçbirinde direkt yüz yüze konuşmadı, her zaman aracılarla haber göndermeyi tercih etti.

  ABDULLAH GÜL DOĞRUDAN DEĞİL DOLAYLI YOLDAN KONUŞUYOR

  Örneğin; Ahmet Sever bir bölümde Gül'ün, Erdoğan'ın talimatıyla hazırlanan ikinci kez Cumhurbaşkanı seçilmesini önleyen bir yasa tasarısıyla ilgili Adalet Bakanı Sadullah Ergin aracılığıyla Erdoğan'a haber göndermesi dikkat çekti. Kitaptan da Ahmet Sever'in konuşmalarından da anlaşıldığı üzere; Erdoğan çekincelerini, şikayetlerini direkt olarak Abdullah Gül'ün kendisine iletirken, Abdullah Gül her zaman bir aracı ile haber göndermeyi tercih ediyor.

  GÜNÜN KARİKATÜRÜ

  Abdullah Gül'ün işte bu özelliği Habertürk gazetesinin karikatüristi Can Baytak'ın dikkatinden kaçmadı. Baytak, gazetenin bugünkü birinci sayfasında Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı yaptığı süreyi özetleyen bir karikatüre imza attı.

  Karikatürde, Gül'ün karşısındaki gazeteci "Yüzüne karşı mı söyledin" anlamına gelen "Öyle dümdük" cümlesini kuruyor, Gül ise buna karşılık "Hayır içimden" cevabını veriyor.

  Can Baytak tan Abdullah Gül karikatürü #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir