Petrol
98.2
-1.41%
Euro
18.4165
-0.63%
Dolar
17.9456
0.04%
Altın
1.038
0.57%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
432.927
-0.57%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C

  Cemil Çiçek'ten İç Güvenlik Paketi açıklaması

  TBMM Başkanı Çiçek, İç Güvenlik Paketi'nin Genel Kurul'daki görüşmeleri sırasında yaşananlara dair, "Meclis eylem yeri değil, tartışma yeridir" dedi.
  • AA
  • 25.02.2015 - 09:07
  Cemil Çiçek'ten İç Güvenlik Paketi açıklaması

  Cemil Çiçek ten İç Güvenlik Paketi açıklaması #1

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Kanada'ya gerçekleştirdiği resmi ziyareti çerçevesindeki görüşmelerin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  Meclis'in eylem yeri değil, tartışma yeri olduğunun altını çizen Çiçek, şöyle devam etti:

  "MECLİS EYLEM YERİ DEĞİLDİR"

  "Maalesef tartışmanın ötesine geçilerek eylemlerin konulduğu, mikrofonların söküldüğü, her türlü kaba davranışın sergilendiği mekanlar haline gelmiş olması parlamentomuzda, Meclisimizde çok kötü örnekler oluşturuyor. Korkarım ki bu bir müzakere yöntemi haline getirilirse bundan sonra Meclis bir fikir tartışmasına değil, hepimizi üzen tartışmalara sebebiyet verecek. Bundan herkesin kaçınması gerekir. Bugün bulunduğumuz ülkenin parlamentosunda da oturuma katıldık, tartışma yapıldı. Kimsenin birbirini bu manada, bizdekine benzer tarzda itip kaktığı, bağrılıp çağrıldığı, masanın, sandalyenin havada uçtuğu, mikrofonların söküldüğü bir görüntü yok. Onun için biraz daha sorumlu davranmamız gerekiyor.

  SAYGILI TARZDA KONUŞSALAR UYGUN OLUR

  Artık yaptığımız bu yasalar bu dönemin son yasaları. Bu parlamentodaki pek çok arkadaş önümüzdeki dönemde olmayabilir. Daha hoş bir seda bırakarak, dostlukla, birbirinin elini sıkarak, birbiriyle helalleşerek, kucaklaşarak ayrılmak varken çok kırıcı bir görüntü aldı başını gidiyor. Bu da parlamentoya güven açısından çok olumsuz bir kanaatin vatandaşta oluşmasına sebebiyet veriyor. Bu andan itibaren bari tartışacak ve konuşacak olanlar biraz daha birbirlerine saygılı bir tarzda bu işleri konuşsalar çok uygun olacak diye düşünüyorum."  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir