Euro
10.1308
0.71%
Dolar
8.598
0.85%
Altın
485.79
1.1%
Borsa
1.426
0.57%
Bitcoin
407.411
0.41%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C
  Cenaze almaya giden HDP'lilere PKK'lılar ateş açtı

  Cenaze almaya giden HDP'lilere PKK'lılar ateş açtı

  Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla cenazeleri almaya giden HDP'lilere ve polislere teröristler tarafından ateş açıldı.
  • Ajanslar
  • 13.01.2016 - 09:31

  hdp

  İlçede 6 mahallede uygulanan sokağa çıkma yasağı kapsamında terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyon sürüyor. Teröristler ise bölgeye yaklaşan sivil ya da polis farketmeden herkese ateş açıyor. Öyle ki HDP'li vekiller cenazelerini PKK kurşunları nedeniyle alamıyorlar..

  CENAZELERİ ALMAK İÇİN SOKAĞA GİRDİLER

  Söz konusu 6 mahalleden Dabanoğlu Mahallesi'ndeki Çiftehan Sokak'ta sokağa çıkma yasağının bugün geçici olarak kaldırılmasının ardından cenazeleri almak için bölgeye giden aralarında HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp ve İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici'nin de bulunduğu grup, polis ekiplerince alınan güvenlik önlemi altında sokağa girdi.

  Cenaze almaya giden HDP'lilere PKK'lılar ateş açtı VİDEO

  Cenaze almaya giden HDP lilere PKK lılar ateş açtı #2

  TERÖRİSTLER ATEŞ AÇTI, HDP'LİLER GERİ DÖNDÜ

  Bu sırada PKK'lı teröristler, açtıkları ateşle cesetlerin alınmasına izin vermedi. Grup, güvenlik endişesiyle cesetleri alamadan Gazi Caddesi'ne döndü. Saldırının ardından olay yerine zırhılı araç ve ambulanslar sevk edilirken, saldırıda ölen olmadı, 1 güvenlik görevlisi yaralandı.

  Cenaze almaya giden HDP lilere PKK lılar ateş açtı #3

  "CENAZELERİMİZİ ALAMADIK"

  HDP Milletvekili Yiğitalp, burada yaptığı açıklamada, Valilikle yapılan görüşmeler sonucunda cesetlerin alınması için sokağa çıkma yasağının geçici olarak kaldırıldığını belirtti.

  Yiğitalp, "Bölgede 2'si sokakta, 2'si evde olmak üzere 4 cenaze bulunuyor. Yoğun patlama sesleri ve çatışmalardan dolayı yaşanabilecek riskler sebebiyle cenazeleri alamadık. Her an bir çatışma, birinin yaşamını yitirme riski oldukça fazla. Hiç kimsenin o riske girmesini istemediğimiz için mevcut durumdan kaynaklı cenazelerimizi alamadık" dedi.

  Cenaze almaya giden HDP lilere PKK lılar ateş açtı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir