Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C
  Çetin Doğan'ın eşi Özkök ve Yalman'a öfkeli

  Çetin Doğan'ın eşi Özkök ve Yalman'a öfkeli

  Nilgün Doğan: "Yürekleri yemedi.. Susun artık."
  • 26.09.2012 - 07:29

  Çetin Doğan ın eşi Özkök ve Yalman a öfkeli #1

  Hürriyet'in haberine göre, Balyoz Davası 'nın 1 numaralı sanığı olarak 20 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Orgeneral Çetin Doğan 'ın eşi Nilgün Doğan , "Çağrılsaydım, Balyoz Davası 'nda da tanıklık yapardım" diyen Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök ve dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman 'a isyan etti ve şöyle dedi:

  "MERAKLIYDINIZ KONUŞSAYDINIZ"

  "Mahkeme karar vermeden, mahkemeye gelip tanıklık yapmayan hem Hilmi Bey'e, hem de diğer komutana (Aytaç Yalman'ı kastediyor), 365 silah arkadaşı adına sesleniyorum: Lütfen susun artık, ne tür sıfata sahip olursanız olun artık elinizi çekin Balyoz Davası 'ndan. Yok çağrılsalarmış gelirlermiş, çağrılmadıkları için tanıklık yapamamışlar falan... Siz kendiniz gelemiyor musunuz? Madem bu kadar konuşmaya meraklısınız, gelseydiniz mahkemeye konuşsaydınız. O mahkemede size silah arkadaşlarınız sorular yöneltecekti. Soracakları sorularla, kendileri hakkında ortaya atılan darbeci iddialarının, sözüm ona bilmem kaç şekil darbe hazırladıkları safsatalarının nasıl düzmece olduğunu ortaya çıkaracaklardı. Bunu tüm Türkiye'ye ve dünyaya göstereceklerdi. Ama yürekleri yiyip gelmediler, gelemediler. O nedenle kendilerinden rica ediyorum, susun artık, olur olmaz beyanlar vermeyin."

  "KIZ ANNE ŞU BABAMI BOŞA"

  Balyoz Davası'nda 18 yıl hapis cezası alan emekli Orgeneral Ergin Saygun 'un kızı Ece Saygun da karara sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden tepki göstermeye devam etti. Saygun, babasının temiz olduğunu ortaya koyması için annesine şu ilginç teklifte bulunduğunu açıkladı:

  "Anneme dedim ki, kız şu babamı boşa, sonra da giy gelinliği cezaevinde evlen! Evlendiğimde temizdi, şimdi daha temiz dersin!" Ece Saygun daha sonra şu tweet'i attı: "Annem babamı boşayıp cezaevinde tekrar evlenmesi teklifimi şiddetle reddetti! O yüzüğü yutarım gene de üstümde taşırım der. Mahkeme bilginize."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir