Petrol
113.57
-0.53%
Euro
17.5706
0.06%
Dolar
16.3997
0.31%
Altın
977.14
0.47%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
482.244
0.72%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C
  CHP 78 il başkanı Kılıçdaroğlu'nu destekliyor İZLE

  CHP 78 il başkanı Kılıçdaroğlu'nu destekliyor İZLE

  CHP'de 78 il başkanı, kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı.
  • 19.08.2014 - 11:58

  chp

  CHP'nin 78 il başkanı, Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde toplanarak Olağanüstü Kurultay'da mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı. Yalova, Isparta ve Düzce il başkanları ise destek açıklamasında bulunmadı.

  CHP 78 il başkanı Kılıçdaroğlu'nu destekliyor İZLE

  KURULTAYI TOPLAMASINI TAKDİRLE KARŞıLIYORUZ

  CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde bulunan Kartal Otel'de il başkanları adına yaptığı açıklamasında, "Biz Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanları olarak, Sayın Genel Başkanımızın yerel seçimlerin ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hemen ardından bizzat çağrı yaparak olağanüstü kurultayı toplamasını takdirle karşılıyoruz. Bu kurultaydan partimiz birlik, beraberlik ve halkımızın umudu olarak daha da güçlenerek çıkacaktır. Buna inanıyoruz" dedi.

  DESTEĞİMİZ TAMDIR

  Salıcı, açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

  "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun özgürlük, demokrasi, evrensel hukuk, temel insan hakları, barış ve Cumhuriyetimizin temel değerleri için vermiş olduğu mücadeleyi destekliyoruz. Genel Başkanımızın partimizin değişim sürecini tamamlamak, tüm Türkiye'yi kucaklamak adına attığı cesur adımların il başkanları olarak arkasında duruyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin temel unsuru olan örgütlerimizin ve üyelerimizin arzusu, Genel Başkanımızın demokratik, katılımcı, bilgiyi ve liyakatı öne çıkaran, parti disiplinini sağlayan, örgütlerin taleplerine açık bir yöntem anlayışı ve işleyişini daha da güçlendireceğine inanıyor ve güveniyoruz. İçinde bulunduğumuz tarihsel süreci de göz önüne alarak, ülkemizde yaşanan kutulaşma, ayrışma ve ekonomik yozlaşmayı sonlandıracağına, ekonomik refah, adaleti ve toplumsal bütünlüğümüzü sağlayacağına partimizi iktidara, ülkemizi geleceğe taşıyacağına inandığımız sayın Genel Başkanımıza bu kurultayda desteğimiz tamdır.

  CHP 78 il başkanı Kılıçdaroğlu nu destekliyor İZLE #2

  GENEL BAŞKANIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUZ

  Bizler Cumhuriyet Halk Partisi il başkanları olarak, yükselen özgürlük ve demokrasi taleplerinin yaşama geçirilmesi için partimizin, sosyal demokrat ideolojisine ve devrimci yapısına her zaman sahip çıkacak ve bu konudaki hassasiyetlerimizi kararlılıkla devam ettireceğiz. Kurultayımızın partimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyor, yurdumuz, halkımız ve tüm insanlık adına insani ve ahlakı tüm değerlerin yaşama geçirilmesi mücadelesinde sayın Genel Başkanımıza başarılar diliyoruz."

  MUHARREM İNCE GENEL BAŞKANLIĞA ADAY OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

  CHP’de kurultay tarihinin belli olmasının ardından CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce görevinden istifa ederek genel başkanlığa aday olduğunu açıklamıştı. 

  Muharrem İnce'nin basın açıklaması haberi

  CHP 78 il başkanı Kılıçdaroğlu nu destekliyor İZLE #3  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir