Petrol
96.41
-0.19%
Euro
18.2012
-0.33%
Dolar
18.1122
0.18%
Altın
1.019
-0.16%
Borsa
3033
0.00%
Bitcoin
392.456
-8.41%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C
  CHP: Kamp alanında içki içildi

  CHP: Kamp alanında içki içildi

  CHP Sözcüsü Tezcan, Adalet Kurultayı'nda içki içildiği haberlerini önce yalanladı, ardından "bu kişiler kamp alanından çıkarıldı" dedi.
  • AA
  • 28.08.2017 - 07:33

  Bülent Tezcan, yaptığı yazılı açıklamada, Eceabat Kocadere kamp alanındaki Adalet Kurultayı'ndan önce kamp kurallarını içeren 12 maddenin tespit edildiğini ve bu kurallara Kurultay broşüründe de yer verildiğini belirtti.

  Kuralların birinci maddesinin "Adalet Kurultayı, Çanakkale Savaşlarının geçtiği bölgede yapılacaktır. Burada yapacağımız bütün faaliyetlerimiz aziz şehitlerimizin değerli hatıralarına yakışır hassasiyette olmalıdır." şeklinde olduğuna dikkati çeken Tezcan, şunları kaydetti:

  CHP'liler şehitlikte şarap içti göbek attı VİDEO

  "ALKOL ALANLAR KAMP DIŞINA ÇIKARILDI"

  "Günde yaklaşık 30 bin kişinin katılım sağladığı kurultayımızda bütün katılımcılar bu ruha uygun, şehitlerimize saygılı, adalet kurultayına yakışır tutum ve davranış içinde olmaya azami özen göstermiştir. Buna rağmen bazı sosyal medya paylaşımları ve yayın organlarında, kamp alanında alkol alındığına ilişkin haberler yayınlanması üzerine tarafımızdan derhal araştırma yapılmış ve kendini bilmez birkaç kişinin, kamp alanının ana konaklama bölgesinin dışında alkol aldığı akşam saatlerinde tespit edilmiştir. Alkol aldığı tespit edilen bu üç kişi derhal kamp alanından çıkarılmış, bir daha girişleri yasaklanmıştır. Ayrıca parti üyelikleri de tespit edilen bu kişilerin ihraç işlemlerine başlanmıştır. Öte yandan bu kişilerin isimleri yarın itibarıyla yetkili kurumlara bildirilecektir."

  CHP: Kamp alanında içki içildi #1

  "ÜZÜLDÜK"

  Açıklamasında, "Kendini bilmez birkaç kişinin, Çanakkale şehitlerimizin aziz hatırası ve adalet kurultayının ruhuna tamamen aykırı bu davranışı kuşkusuz bin bir emek, güçlük ve fedakarlıkla kurultaya katılan binlerce vatandaşımızı ve bizleri derinden yaralamıştır." ifadelerini kullanan Tezcan, "Bütün dikkat ve çabalarımıza karşın ortaya çıkan bu olay nedeniyle üzüntümüzü ifade ederken, bugüne kadar sürdürdüğümüz hassasiyetin bundan sonra da artarak devam edeceğini ve Çanakkale ruhuyla örtüşmeyen bu tür ahlak dışı davranışlara kesinlikle müsamaha göstermeyeceğimizi aziz milletimizle paylaşırız." değerlendirmesinde bulundu.

  CHP: Kamp alanında içki içildi #2

  CHP kurultayda içki içilmesine 'tiyatro' dedi haberi
  CHP: Kamp alanında içki içildi #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir