CHP İzmir'de çarşaflı partiliye rozet taktı

CHP İzmir'de çarşaflı partiliye rozet taktı

İzmir'in Buca İlçesi'nde 700 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen üye kayıt töreninde kara çarşaflı bir kadına 6 oklu rozeti takan CHP İzmir Milletekili Hülya Güven, "Biz CHP olarak herkese açığız. Kimseyi ötekileştirmiyoruz." dedi.

İZMİR'DE ÇARŞAFLIYA ROZET

CHP İstanbul'dan sonra İzmir'de de kara çarşaflı kişilere rozet taktı. CHP Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin, Gürsel Tekin ve CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil'in yanı sıra milletvekilleri, il ve ilçe yöneticilerinin katıldığı Buca Şirinyer Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen toplu üye kayıt töreninde CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven, kara çarşaflı bir kadına rozet taktı. Güven, çarşafa rozet takmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

CHP İzmir'de çarşaflı partiliye rozet taktı

"KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMİYORUZ"

"Onu ilk gördüğümde gözlerinde endişe vardı. Biz CHP olarak herkese açığız. Kimseyi ötekileştirmiyoruz. Rozeti taktıktan sonra gözlerinin içinin güldüğünü gördüm. Bu da beni mutlu etti. Siyasi bir amaç için kullanılmıyorsa, istismar edilmiyorsa bizim başörtüsü sorunumuz yok. Çarşafa ise yıllardır süren bir alışkanlığımız gibi bakıyorum. Bizim için sorun değil bunlar. Önemli olan ülkemizin hak ettiği yere gelmesi. Bunun partimiz için sıkıntı yaratacağını sanmıyorum."