Euro
10.1421
-0.19%
Dolar
8.6484
-0.19%
Altın
494.13
0.52%
Borsa
1.386
-0.43%
Bitcoin
369.917
-3.69%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  CHP kaçırılan Türk işçiler için devreye girdi

  CHP, Bağdat'ta askeri üniforma giyen maskeli kişiler tarafından kaçırılan 18 Türk işçilerin kurtarılması için bölgeye 2 vekil gönderdi.
  • 05.09.2015 - 11:24
  CHP kaçırılan Türk işçiler için devreye girdi

  CHP kaçırılan Türk işçiler için devreye girdi #1

  Irak'ın başkenti Bağdat'ta 18 Türk işçi, askeri üniforma giyen maskeli kişiler tarafından kaçırılmıştı. CHP, Bağdat'ta kaçırılan işçilerle ilgili bilgi almak ve kurtarılma çalışmalarına katkıda bulunmak için milletvekillerini görevlendirdi. Bu kapsamda Irak'a gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na gelen Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan uçağa binmeden önce açıklama yaptı.

  YETKİLİLERLE GÖRÜŞECEKLER

  Tahsin Tarhan, Irak yetkilileriyle ve Türk Konsolosluğu'yla görüşmeleri olacağını söyledi. Şirket yetkilileriyle de görüşeceklerini dile getiren Tarhan, "Tek temennimiz biran önce vatandaşlarımızın aileleriyle kavuşmaları. Aş için iş için Irak'a gitmiş ekmeği için mücadele eden insanlarımız biran önce ailelerine kavuşmak için partimizi görevlendirdi. Çalışmalarımızı ona dönük yürüteceğiz." dedi.

  "HER TÜRLÜ İMKANI SEFERBER EDECEĞİZ"

  Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendilerini görevlendirdiğini belirtti. Kaçırılan işçilere yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını aktaran Akın, "Her türlü imkanı seferber edeceğiz. Telefon yerine yerinde görmek için yola çıktık. İnşallah 18 aileye de güzel haberlerle geri döneceğiz. Dönmek için de bütün görüşmeleri yerine getireceğiz" ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir