Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
562.838
-1.70%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C

  CHP, Yeni Zelanda'ya heyet gönderecek

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP'li milletvekili heyetinin Yeni Zelanda'ya giderek mağdur aileleriyle görüşeceğini açıkladı.
  • AA
  • 16.03.2019 - 13:48
  • Güncelleme : 16.03.2019 - 13:48
  CHP, Yeni Zelanda'ya heyet gönderecek

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Yeni Zelanda'daki iki camiye yapılan terör saldırısını incelemek ve mağdur ailelerle görüşmek üzere, partilerinden bir milletvekili heyetinin bu ülkeye gideceğini bildirdi.

  YENİ ZELANDA'DAKİ KATLİAMI KINADILAR

  Özkoç, CHP İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, Yeni Zelanda'daki iki camide 49 Müslümanın canice katledilmesini bir kez daha şiddetle kınadıklarını ifade etti.

  CHP, Yeni Zelanda ya heyet gönderecek #1

  CHP HEYET GÖNDERECEK

  Konuyla ilgili terör olayını incelemek ve mağdur aileleri ziyaret etmek üzere Yeni Zelanda'ya, milletvekillerinden oluşan bir heyet göndereceklerini aktaran Özkoç, saldırı sonrası Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamaların, bazı basın organlarınca çarpıtıldığını savundu.

  Kılıçdaroğlu'nun bu saldırıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, din kökenli terör nedeniyle yaşanan acıları tek tek ayrıntılarıyla anlattığını vurgulayan Özkoç, İslam dünyasının, sırtını silah sanayisine dayayan egemen güçlerin tuzağına düşmemesi gerektiğine dikkat çektiklerini belirtti.

  Kemal Kılıçdaroğlu, Yeni Zelanda saldırısını yorumladı İZLE

  "BARIŞIN OLMASI İÇİN DUA EDİYORUZ"

  Özkoç, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin, bazı basın organları tarafından çarpıtıldığına işaret ederek, "Bir cümleyi bütününden ayırıp, bu konuyu nasıl siyasete alet ederiz diye asılsız yayınlar yapmaya başladılar. Bu alçakça yaklaşımı şiddetle kınıyorum. Ölen 49 Müslüman kardeşimizin uğradığı hain saldırıyı, Türkiye’de iç siyasete alet etmek isteyen alçakça yaklaşımları da kınıyoruz. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu bugünlerde ayrışma dilini kullanan herkesi lanetliyoruz. Ülkemizde ve İslam dünyasında barışın olması için dua ediyoruz." diye konuştu.

  CHP, Yeni Zelanda ya heyet gönderecek #2

  Cami saldırganının yakalanma anı VİDEO

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir