Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.544
0.11%
25ºC
İstanbul
Bulutlu 25 C
  CHP'den HDP ile ittifaka yeşil ışık

  CHP'den HDP ile ittifaka yeşil ışık

  Türkiye 24 Haziran'da yapılacak erken seçime hazırlanırken, CHP ile HDP arasındaki ittifak vücut bulmaya başladı.
  • Haber Merkezi
  • 21.04.2018 - 20:06

  Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısından sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimlerin 24 Haziran'a alındığını duyurdu.

  Erken seçim kararından sonra CHP cephesinde hareketlilik başladı. Henüz bir adayı olmayan CHP bir yandan da ittifak çalışmalarına hız verdi.

  ÖRGÜT MEDYASINA KONUŞTU

  Elini güçlendirmek isteyen Kılıçdaroğlu, ittifak için görüşme takvimini hazırladı. Bu gelişmeler yaşanırken CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, terör örgütü PKK'nın ajansına konuştu.

  Örgütün siyasi kanadına sıcak mesajlar veren Aksünger, terör soruşturmasında tutuklanan Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etmişti.

  "CHP-HDP İTTİFAKI KURULSUN"

  HDP'ye en yakın partinin CHP olduğunun altını çizen CHP'li vekil, ittifakla birlikte HDP'nin baraj sorunun çözüleceğini sözlerine ekledi.

  Örgüt medyasına konuşan CHP'li Aksünger, şunları söyledi:

  “HDP’nin ittifakın dışında tutulması mevzu bahis değil. Belki söylemde olmadığı için öyle düşünülüyor. HDP’nin barajı aşacağını düşünürsek CHP’nin baraj sorunu olmayacağını düşünürsek zaten en sonunda gidip bir kişiye oy verilecek. Burada bir doğal ittifak var zaten. Burada tabiatı HDP ile uyabilecek tek parti CHP gibi gözüküyor. HDP ile ittifak yapmak veya ortak ilkelerde buluşmak bir problem olmamalı bence. İkinci turda herkes ittifak olacak görünüyor zaten.”


  Görüş Bildir