Euro
9.5119
-0.13%
Dolar
7.9965
-0.11%
Altın
465.25
0.01%
Borsa
1.321
0.51%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  CHP'den Selahattin Demirtaş'a koalisyon cevabı

  CHP'li Akif Hamzaçebi, Demirtaş'ın CHP ile koalisyon yapabileceklerine dair açıklamasına "HDP ile koalisyon düşüncemiz yok" yanıtını verdi.
  • 02.06.2015 - 12:18
  CHP'den Selahattin Demirtaş'a koalisyon cevabı

  CHP den Selahattin Demirtaş a koalisyon cevabı #1

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'CHP ile koalisyon yapabileceklerine' dair açıklamasına cevap verdi.

  "KOALİSYON DÜŞÜNCEMİZ YOK"

  Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin seçim çalışmalarına destek vermek üzere Yalova'ya gelen Hamzaçebi, gazetecilerin sorularını cevapladı. CHP'nin koalisyon iddialarıyla anılmasını değerlendiren Hamzaçebi, şu ifadeleri kullandı:

  "Biz koalisyon kurmak üzere değil, tek başına hükümet olmak üzere yola çıktık. Böyle bir düşüncemiz yok ne HDP ile ne de herhangi bir siyasi partiyle. Koalisyon kurmak düşüncemiz yoktur. Hedefimiz tek başına iktidar olmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi'nin yükselişini görenler Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak ve koalisyon kurma yarışına girmiş bulunmaktadırlar. Biz bunların hiçbirisine bakmıyoruz, yolumuza devam ediyoruz. Bugün Yalova'dayız yarın bir başka yerdeyiz. Türkiye'de adım adım CHP iktidarı gelmektedir. Biz CHP iktidarına hazırız. Türkiye de buna hazır olsun."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir