CHP'li başkandan Altun Ailesi'ne foto taciz

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Kuzguncuk'taki evinin önünde koruma görevinde bulunan Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü Koruma Büro Amirliği ekibi, buraya araçla gelen 3 kişi tarafından izinsiz olarak evin fotoğraflarının çekildiğini görüp müdahale etti.

CHP'NİN EVE TACİZİ TUTANAKTA

Polisin uyardığı kişilerden biri, "CHP Üsküdar İlçe Başkanı olduğunu ve sonraki günlerde yeniden geleceklerini" söyleyerek, ihtara rağmen yanındakilerle evin önünden ayrıldı.

Olayı tutanağa geçiren koruma ekibi, durumu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine bildirdi.

CHP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI, CANAN KAFTANCIOĞLU'NA YAKIN İSİM

Yapılan çalışma sonucu, şüphelilerin kimlikleri tespit edildi. Aralarında CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş'ın da olduğu 3 kişi hakkında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca "özel hayatın gizliliğini ihlal" suçundan soruşturma başlatıldı.

CHP'li başkandan Altun Ailesi'ne foto taciz

3 KİŞİ İFADE VERDİ

Özçağdaş ve yanındaki 2 kişi, telefonla aranarak emniyete çağrıldı.

Avukatlarıyla emniyete gelen 3 kişi, ifade işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

CUMHURİYET GAZETESİNİN HABERİNDEN SONRA...

Bu arada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da olayla ilgili inceleme başlattı.

Cumhuriyet gazetesinde 16 Nisan tarihli bir haberde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı'na ait meskenin adres bilgilerinin yayımlandığı ve sosyal medya üzerinden sistematik olarak dolaşıma sokulduğu gerekçesiyle soruşturma başlatan başsavcılık, Altun'un evinin fotoğrafının CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş'ın da aralarında bulunduğu 3 kişi tarafından izinsiz çekildiği iddialarını da soruşturacak.

Altun'un adres bilgileri yayımlanarak bu bilgilerin sosyal medya üzerinden sistematik olarak dolaşıma sokulduğu ve kamu görevlisinin ailesiyle birlikte can güvenliğinin tehlikeye atıldığı suçlamalarıyla yürütülen Cumhuriyet gazetesi soruşturmasına ek olarak, dün geceki olayın da bağlantılarıyla birlikte aynı kapsamda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından incelendiği belirtildi.

CHP'li başkandan Altun Ailesi'ne foto taciz

FATMANUR ALTUN: BEN BİR ANNEYİM...

Yaşananların ardından Twitter hesabından açıklama yapan Fahrettin Altun'un eşi Fatmanur Altun, şunları söyledi: “Ben bir anneyim. Her anne gibi çocuklarımın ve ailemin güvende olduğunu hissederek yaşamak istiyorum. Evimin ve ailemin mahremine girerek, çocuklarımın en temel güven duygusunu paramparça ederek ne elde edeceksiniz?! Elde ettiklerinizin hayrını görecek misiniz?! Tarifsiz üzgünüm.”

CHP'li başkandan Altun Ailesi'ne foto taciz

AK PARTİ'DEN TEPKİ: AHLAKSIZ BİR EYLEMDİR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflanmasına tepki göstererek, "Bu, sorumsuz ve ahlaksız bir eylemdir." dedi.

Ömer Çelik, "Sayın Fahrettin Altun’un ailesine dönük bu tacizi şiddetle kınıyoruz. Bunu yapan şahıslar hakkında gerekenin yapılmasını ve özür dilenmesini bekliyoruz. Hiçkimse kimsenin ailesini ve konutunu taciz edemez. Bunu beyanlarıyla teşvik edenlerin ders alması gereken bir durumdur bu." dedi.

CANAN KAFTANCIOĞLU'NDAN DESTEK MESAJI

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise yaşananların ardından Altun'un evini fotoğraflayan CHP'li başkana sahip çıktı.

PARTİNİN TALİMATI: YİNE GİDECEK

Kaftancıoğlu, "Ahlaksızlığınız ve yalanlarınızda boğulacaksınız çok yakında.. CHP ilçe başkanı görevini yaparak ve partisinin talimatıyla inşaatın yasak olduğu arsayı kontrol etmek için gitmiştir yine gidecektir." dedi.

CHP'li başkandan Altun Ailesi'ne foto taciz