Petrol
112.73
1.58%
Euro
17.5842
0.33%
Dolar
16.5949
0.42%
Altın
972.57
0.38%
Borsa
2529
0.00%
Bitcoin
348.887
-1.50%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  CHP'li Böke: Kemal Derviş'e benzetilmekten irite oluyorum

  CHP'nin yeni Sözcüsü Selin Sayek Kemal Derviş'e benzetilmekten irite olduğunu söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 25.01.2016 - 08:41
  CHP'li Böke: Kemal Derviş'e benzetilmekten irite oluyorum

  CHP li Böke: Kemal Derviş e benzetilmekten irite oluyorum #1

  CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, CHP’nin yeni parti sözcüsü oldu.

  İRİTE OLUYORUM

  Böke, Kemal Derviş'e benzetilmesinden irite olduğunu ifade ederken "Çünkü cinsiyetçi bir yaklaşım. Sayın Derviş benim çok saygı duyduğum bir ekonomist ve kendisini sosyal demokrat olarak tanımlayan bir siyasetçi. Ben şahsım adına siyaset yapıyorum. Kariyerimiz benziyor diye onun şahsıyla ilişkilendirilmem, insanları kutulara koyan, “o şucu, o bucu” diyen yaklaşımın tezahürü" diye konuştu.

  GENEL BAŞKANLIK MI? AMAN ALLAHIM

  Kendisi için CHP’nin genel başkanı yakıştırmalarına “Aman Allahım” cevabıyla karşılık veren Böke ve “Bizim yerleştirmeye çalıştığımız çözüm odaklı siyasette lider kadar birlikte iş yapacağınız ekipler de önemlidir” diye konuştu.

  Cumhuriyet’ten Selin Ongun’un sorularını cevaplayan Böke’nin açıklamaları şöyle:

  "Sayın Derviş’le ben siyasete girmeden önce sadece CHP’nin düzenlediği bir ekonomi toplantısında 50 kişilik bir uzmanlar masasında bir araya gelmiştim. Kendisiyle partiye girmeden şahsi bir tanışıklığım yoktu. Ben o kadraja girdiğim andan itibaren seçime doğru gidiyorduk ve yazılacak bir seçim bildirgesi vardı.

  “Örgütten gelmiyorsanız parti sizi kabul etmez!” denir. Bu açıdan partililerimizin destekleri nedeniyle müthiş bir onur duyuyorum ve çok heyecanlıyım. CHP'de bana verilecek her göreve hazır olarak başladım siyasete. Yeni görevlere dair endişem yok ama Türkiye'ye dair endişem var. Bu da hepimize büyük sorumluluk yüklüyor."

  - “Kemal Derviş’in kadın versiyonu” yakıştırmaları sizde nasıl karşılık buluyor?

  "Bakın buna kahkaha atmıyorum işte. Bundan müthiş irite oluyorum. Çünkü cinsiyetçi bir yaklaşım. Sayın Derviş benim çok saygı duyduğum bir ekonomist ve kendisini sosyal demokrat olarak tanımlayan bir siyasetçi. Ben şahsım adına siyaset yapıyorum. Kariyerimiz benziyor diye onun şahsıyla ilişkilendirilmem, insanları kutulara koyan, “o şucu, o bucu” diyen yaklaşımın tezahürü."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir