Euro
10.1158
0.57%
Dolar
8.5833
0.67%
Altın
486.23
1.19%
Borsa
1.424
0.42%
Bitcoin
409.447
0.76%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C
  CHP'li Cankurtaran Mehmetçiği İsrail'e benzetti

  CHP'li Cankurtaran Mehmetçiği İsrail'e benzetti

  Yasemin Öney Cankurtaran, Güneydoğu'yu Gazze'ye, Mehmetçiği ise İsrail'e benzeterek "Bu İsrail'in Gazze'yi vurma yöntemi" dedi.
  • DHA
  • 12.04.2016 - 14:56

  Yasemin Öney Cankurtaran Antalya'da CHP İl Başkanlığı'nda toplantı düzenledi. Toplantıda Cankurtaran'a, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Nusaybin'de taş üstünde taş, baş üstünde baş koymayın" sözleri soruldu.

  GÜNEYDOĞU'YU GAZZE'YE BENZETTİ

  İsrail’de İbraniceyi ana dili gibi öğrenen Cankurtaran, bunun ilk kez Türkiye'de uygulanacak bir yöntem olmadığını kayderek, Mehmetçiğin operasyon taktiğini İsrail’e, Güneydoğu'yu daki PKK'lıları ise Gazze’ye benzetti.

  CHP li Cankurtaran Mehmetçiği İsrail e benzetti #1

  "MEHMETÇİĞİN YÖNTEMİ İSRAİL İLE AYNI"

  "Bu bir televizyon programında da soruldu ve 'Operasyon yapılan binaların tespit edilip uyarı verilerek, içeride kimse kalmasın denilip daha sonra uyarı zaten verilmiştir diye, canlı var veya yok diye vurulma yöntemi İsrail'in Gazze'yi, Filistin'i vurma yöntemidir' dedim.

  CHP'li Cankurtaran mehmetçiği İsrail'e benzetti VİDEO

  "GAZZE DE BÖYLE VURULDU"

  İsrail'de aynı şekilde Gazze'de bu yöntemle vurdu. Bütün dünya bu modelin İsrail modeli olduğunu bilir. Ben de şunu sordum, 'Çözüm yıkmakla mı olur Güneydoğu'da.' Sorun yıkarak değil, yapılarak, gönül alarak, yıkılan vicdanların ve binaların inşa olmasıyla sağlanacaktır."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir