Petrol
84.44
1.91%
Euro
17.8096
0.43%
Dolar
18.4887
0.07%
Altın
972.89
1.03%
Borsa
3305
1.39%
Bitcoin
374.894
5.62%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C
  CHP'li Güler'den Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı

  CHP'li Güler'den Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı

  İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve yeni yönetimi istifaya davet etti.
  • 10.11.2014 - 19:35

  CHP li Güler den Kılıçdaroğlu na istifa çağrısı #1

  Bir dizi programa katılmak üzere iki günlük Almanya ziyaretinde bulunan CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  CHP YÖNETİMİNİ İSTİFAYA DAVET EDİYORUM

  t24.com.tr'nin haberine göre konferansta gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP’li Güler, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin önümüzdeki 2015 seçimlerinde başarılı olması için, başta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, tüm ‘Yeni CHP yönetimini istifaya davet ediyorum” dedi.

  BEKAROĞLU ELEŞTİRİSİ

  CHP yönetiminin aldığı kararları ve alış şekillerini doğru bulmadığını ifade eden Güler, Yeni CHP Yönetimi’nin tespit ettiği Cumhurbaşkanı adayının ve CHP Kurultayı’nda ‘Eski Saadet Parti Genel Başkan Yardımcısı olan ve Atatürk’e ‘kefere’ diyebilen Mehmet Bekaroğlu’nun zembille CHP Genel Başkan Yardımcısı yapılmasının ve yönteminin yanlış olduğunu ifade etti.

  BATUM'A İHRAÇ TALEBİ YANLIŞ

  Süheyl Batum’un MYK tarafından kesin ihraç istemi ile Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesinin yanlışlığına dikkat çeken Güler, “Süheyl hoca görev dönemi boyunca, daha önceden yaptığı gibi, ülkenin hangi köşesinden çağırıldıysa bahane üretmeden o çağrıya ses verdi. Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda CHP'yi temsil etti. O Komisyon'da ulusal devlet, laik toplum, hukuk devleti ilkelerini iğdiş etmek isteyenlere karşı hepimizce takdir edilen bir kararlılıkla mücadele verdi.

  Türk Ulusu, anayasal varlığını savunan böyle aydınlara sahiptir. CHP yönetiminin bu niteliklere sahip bir milletvekilini doğrudan kendi elleriyle hırpalaması ise, açıklanmaya muhtaç bir durum olarak tüm kamuoyunun gözleri önüne serilmiş bulunmaktadır” diyerek partiden ihracının istenmesin yanlış olduğunu söyledi.


  Görüş Bildir