CHP'li Sarıhan: Şimdi militan olma zamanı
Ajanslar

CHP Kadın Kolları 12. Olağan Barış, Birlik ve Başarı Kurultayı Yenimahalle ilçesi, Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde partililerin katılımıyla başladı. Kurultayın açılış konuşmasını yapan CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, bugün yapılan kurultayda yeni bir öncü seçeceklerini belirtti.

CHP'li Sarıhan: Şimdi militan olma zamanı

ŞİMDİ MİLİTAN OLMA ZAMANI

Sarıhan, 'O bizim öncü militanımız olacak. Ne diyor Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 'Kadınlar ve erkekler, şimdi militan olma zamanı' diyor. Neden şimdi militan olma zamanı? Çünkü Kurtuluş Savaşı koşullarındaki karanlıktan daha karanlık bir dönemdeyiz' dedi.

CHP'li Sarıhan: Şimdi militan olma zamanı

AYAĞA KALKIP YÜRÜYECEĞİZ

'Kazandığımız ve yarattığımız altı okumuz ne yazık ki bir bir kırılmak isteniyor' ifadesini kullanan Sarıhan, 'Biz bu kırma eylemine karşı hep birlikte yan yana, kol kola ayağa kalkacağız ve yürüyeceğiz. Bu kurultayımızın adını 'Birlik, Barış ve Başarı Kurultayı' olarak adlandırdık' diye konuştu.

CHP'li Sarıhan: Şimdi militan olma zamanı

SENDİKALARIMIZ KAPANIYOR

Sarıhan, 'Bir olursak, beraber olursak kırılmayız. Ülkemiz kan içinde, ülkemizin her yerinde acılar var, Güneydoğu ağlıyor. Her gün ve biz o acıyı yüreklerimizde duyuyoruz. Kadınlarımız eve kapatılmak isteniyor. Sendikalarımız kapatılıyor. Biz biliyoruz ki her karanlık gecenin bir sabahı vardır, burada sabahı yaratmak için varız' ifadelerini kullandı.

CHP'li Sarıhan: Şimdi militan olma zamanı

AYŞE GÜLSÜN BİLGEHAN SEÇİLDİ

CHP'de Kadın Kolları Genel Başkanlığı için Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, Deniz Pınar Atılgan, Kadın Kolları MYK üyesi Fatma Köse, Birsen Temir ve Düriye Taş aday adaylığını açıkladı.

Kurultayın Divan Başkanlığına ise Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan aday gösterildi. Oy birliği ile Bilgehan divan başkanlığına seçildi. Kurultaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır, İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın yanı sıra bazı milletvekilleri, kadın kolları başkanları ve delegeler katıldı.

CHP'li Sarıhan: Şimdi militan olma zamanı