CHP'li vekil: 10 milyon Kürt'ü öldürecek miyiz
ensonhaber.com

bozkurt

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen CHP'li Hüsnü Bozkurt, gün, vahim yanlışlarla batağa saplanmış politikaları derhal değiştirme, hayallerle, tutkularla, hırslarla değil akılla, ulusal çıkarlarla, bölge ve dünya gerçekleri ile siyaset üretme ve devlet adamlığı basiret ve feraseti gösterme günü olduğunu ifade etti.

GENÇLİĞE HİTABE YENİDEN OKUNMALI

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini herkesin yeniden okumasını isteyen Bozkurt, bugün de iktidar sahiplerinin gaflet ve dalalet içinde olduklarının söylenmesi gerektiğini belirterek ihanet değil belki ama cehalet içinde olduklarının kesin olduğunu vurguladı.

KENDİ KÜRTLERİMİZLE BARIŞMALIYIZ

Bir soru üzerine CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanı, Başbakan, ana muhalefet partisi lideri, MHP başkanı, HDP başkanı; kim varsa, 550 vekil bir araya gelmeliyiz. Ülkemiz tehdit altındadır. Buna karşı bir milli birlik oluşturmalıyız. Hep beraber biran önce iç barışımızı tesis etmeliyiz. Kendi Kürtlerimizle barışmalıyız, barışmalıyız arkadaş.

10 MİLYON KÜRT'Ü GAZ ODALARINA MI DOLDURALIM

Ne yapacağız; 10 milyon Kürdü öldürecek miyiz, gaz odasına mı dolduracağız? Barışmalıyız. PYD'nin terör örgütü olup olmadığını tartışmak yerine, Suriye'de bir an önce barışın tesis edilmesini, Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasını istemeliyiz. Suriye politikamız yanlış ama kalkmış bu ülkenin Cumhurbaşkanı Suriye'deki onurlu duruşumuza dünya hayran diyor. Buna ne denebilir; o zaman devam edin."