Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
482.829
-3.37%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C
  CHP'li vekiller Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti

  CHP'li vekiller Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti

  ABD'ye giden CHP'li vekiller, Türkiye'nin politikalarını eleştirip, CHP'nin iktidara gelmesi durumunda neler yapacağını anlattı.
  • 18.04.2016 - 04:17

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’den oluşan CHP heyeti, bir takım temaslarda bulunmak üzere ABD'ye gitti.

  İKTİDAR HAYALİ

  ABD'de bazı yetkililerle görüşen CHP'li Öztürk Yılmaz, Amerika'nın Sesi'nin sorularını yanıtladı. Yılmaz, Washington'da yaptıkları kapsamlı görüşmelerde, CHP olarak iktidara gelmeleri halinde uygulayacakları politikaları ele aldıklarını söyledi.

  CHP'Lİ VEKİLDEN TÜRKİYE'YE ELEŞTİRİLER

  Türkiye'nin dış politikasını ABD'de yerden yere vuran CHP'li vekil, "Gördüğümüz şu; Türkiye mezhepçi bir politikayla özdeşleşir hale geldi ve Türkiye bölgede yalnızlaştı.

  Türkiye aslında hiçbir dönemde olmadığı kadar eleştiriliyor, Türkiye'de medyanın üzerine uygulanan baskı burada konu ediliyor. Kimle görüşürsek bu konu açılıyor. Dolayısıyla Türkiye'de hakikaten bir dönem başladığı ve bu dönemin Türkiye'nin demokratik yapısına zarar verdiği belirtiliyor. Biz bunu çok açık gördük" diye konuştu.

  CHP li vekiller Türkiye yi ABD ye şikayet etti #1

  Öte yandan, Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; CHP heyeti, temasları sırasında ifade özgürlüğü ve basın özgürlüğü önündeki engeller, akademisyenlere yönelik baskılar, temel hak ve özgürlüklerin ihlal edildiğine yönelik iddialar konusunda eleştirilerde bulundu.

  DOKUNULMAZLIK KONUSUNDA BİLGİ İSTEDİLER

  Washington yönetiminin, yakın gelecekte Meclis'in gündemine gelmesi beklenen dokunulmazlıkların kaldırılması sürecine yönelik de bilgi talep ettiği kaydedildi.


  Görüş Bildir