CHP'liler Meclis'te biber gazı sıktı

CHP'liler Meclis'te biber gazı sıktı

Ankara'daki 29 Ekim kutlamalarında polisin yürüyüş yapanlara biber gazı sıkmasının ardından CHP'li Muharrem İnce ve diğer vekiller biber gazını İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e sıkacaklarını söylemişlerdi.

CHP'Lİ VEKİLLER BİBER GAZI SIKTI

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri öncesi CHP heyeti salona gaz ve maskelerle gelerek, salonda biber gazı sıktı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı'nın 2013 bütçesinin görüşüleceği salona önceden gelerek biber gazı protestosuna hazırlanan CHP komisyon üyeleri, salona biber gazı sıktı.

CHP'liler Meclis'te biber gazı sıktı

İKİ CHP'Lİ MASKEYLE GELDİ

CHP'li milletvekilleri Süleyman Çelebi ve Musa Çam yüzlerine gaz maskesi takarken, yine CHP milletvekilleri Mevlüt Arslanoğlu ve Müslim Sarı da beraberinde getirdikleri biber gazını havaya sıktı. Biber gazının havaya sıkılmasından ise öncelikle CHP'li milletvekilleri etkilenirken, salonda bulunan gazeteciler de biber gazından olumsuz etkilendi. Öksürüğe boğulan gazeteciler hava alabilmek için salonun pencerelerine koşarken, CHP'li Süleyman Çelebi ve Musa Çam ise pankart açtı.

LİMONLU İÇİNİZ

Pankartta ise, "Öğrencinin, öğretmenin, işçinin, memurun, emeklinin resmi içeceği 'biber gazı'. Limonlu içiniz" yazdığı görüldü. CHP'li milletvekilleri ellerindeki biber gazıyla komisyonun başlamasını bekliyor.

Öte yandan CHP'li vekiller komisyonda sıkılan gazın biber gazı değil parfüm olduğunu iddia etti.