Dolar
7.3571
0.2206%
Euro
8.7139
0.4125%
Altın
1944.58
-0.4693%
Borsa
1083.83
-1.4932%
G. Altın
460.112
-0.1956%
Bitcoin
86968.09
2.1556%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  CHP'nin nur topu gibi bir krizi daha oldu

  CHP'nin nur topu gibi bir krizi daha oldu

  Ne olacak bu CHP'nin hali?
  • 24.01.2013 - 13:29
  CHP'nin nur topu gibi bir krizi daha oldu

  CHP nin nur topu gibi bir krizi daha oldu #1

  ENSONHABER.com/DETAY  CHP, krizler partisi haline geldi. Her gün yeni bir krizle medyanın gündemine gelen partide, Hüseyin Aygün sıkıntısının yankıları sürerken, dün yeni bir bomba daha patladı. CHP'nin nur topu gibi bir krizi daha oldu.

  HÜSEYİN AYGÜN KRİZİ

  CHP nin nur topu gibi bir krizi daha oldu #2Kendisini kaçıran PKK'lılar için "İyi çocuklar" diyen, Paris'te öldürülen PKK'lı Sakine Cansız'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunan ve twitter hesabından "Anadolu'da Rumlara etnik temizlik yapıldı" diyerek tartışmaların odağı haline gelen CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ile ilgili krize Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu el koydu.

  KILIÇDAROĞLU "BENZER BİR OLAY YAŞANMAYACAK" DEMİŞTİ

  MYK toplantısında hem ulusalcı vekilleri hem de Hüseyin Aygün'ü uyaran Kılıçdaroğlu'nun "Bundan sonra benzeri bir olay yaşanmayacak. Kim olursa olsun tekrarı durumunda gereği yapılacak" sözlerinden hemen sonra CHP'de Birgül Ayman Güler'le yeni bir kriz patlak verdi.

  "KÜRTLER VE TÜRKLER EŞİT OLAMAZ"

  CHP nin nur topu gibi bir krizi daha oldu #3TBMM Genel Kurulu'nda, ''ana dilde savunmaya'' ve hükümlülerin cezaevinde eşleriyle görüşmesine imkan tanıyan kanun tasarısı tartışmasına CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in ırkçı sözleri damga vurdu.  Güler ''Kürt milliyetçiliğini bana ilericilik ve bağımsızcılık diye yutturamazsınız. AKP ve BDP işbirliğinin yaptığı şey, tektir. Türkiye'de Kürt sorunu yoktur, Türkiye'de siz sorunu Türk sorunu yaptınız. Türk ulusuyla Kürt milliyeti eşit olamaz. Bundan sonra biz savunmadayız, bundan sonra meşru müdafaa hakkı için saldırıdayız'' dedi. Güler'in sözleri sonrası CHP sıralarından alkışlar yükseldi.

  SALİH FIRAT İSTİFA ETTİ

  Bu konuşmanın yankıları sürerken CHP'de istifa depremi yaşandı. CHP Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in sözlerini gerekçe göstererek  partisinden istifa etti.CHP nin nur topu gibi bir krizi daha oldu #4

  Görüş Bildir