Euro
9.7804
0.43%
Dolar
8.1202
0.39%
Altın
461.88
0.29%
Borsa
1.379
0.13%
Bitcoin
455.777
-1.38%
15ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 15 C

  Çin sözcüsü: ABD’yle ticaret savaşından korkmuyoruz

  ABD-Çin arasındaki ticaret savaşında iki taraf da geri adım atmıyor. İki ülkenin arasında iplerin iyice gerilmesiyle, Çin tarafından "ABD’den korkmuyoruz" açıklaması geldi.
  • AA & Ensonhaber
  • 15.05.2019 - 11:57
  Çin sözcüsü: ABD’yle ticaret savaşından korkmuyoruz

  Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Geng Shuang, çarşamba günü yaptığı basın toplantısnda, ülkenin ticaret savaşı gündemine değindi.

  "SAVAŞI BAŞLATTIYSANIZ, SAVAŞIRIZ"

  ABD ile Çin arasında devam eden anlaşmazlığı çözmeye yönelik görüşmelerin devam ettiğini belirten sözcü, anlaşma olmaması durumunda da yükselecek bir ticari savaştan korkmadıklarını belirtti.

  Çin sözcüsü: ABD’yle ticaret savaşından korkmuyoruz #1

  Sözcü Shuang, yaptığı açıklamada “Çin'in bir ticaret savaşı istemediğini, ancak bundan da korkmadığını” belirterek "Biri bu savaşı başlattıysa, sonuna kadar savaşırız" ifadelerini kullandı.

  "ÇİN HİÇBİR ZAMAN BASKILARA BOYUN EĞMEZ"

  Shuang, konuşmasında şunları söyledi: "Çin birçok defa karşılıklı yükselen gümrük vergilerinin hiçbir problemi çözemeyeceğini söyledi. Bir ticaret savaşı, iki taraf için de zararlı olacaktır. Çin bir ticaret savaşı istemiyor, ancak bundan korkmuyoruz da. Biri bu savaşı başlattıysa, sonuna kadar savaşırız. Çin hiçbir zaman dış baskılara boyun eğmez. Egemenliğimiz ve çıkarlarımızın korunması konusunda kararlıyız."

  Çin sözcüsü: ABD’yle ticaret savaşından korkmuyoruz #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir